ASELSAN, TEKNOFEST 2023’te hangi ürünleri sergileyecek?

Genel Nis 25, 2023 Yorum Yok
ASELSAN, 27 Nisan-1 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek TEKNOFEST 2023 İstanbul etkinliğinde sergileyeceği eserleri ve aktiflikleri açıkladı. ASELSAN, TEKNOFEST İstanbul’un en Aka iştirakçilerinden biri olacak.

Beş gün sürecek şenliğe İstanbul Atatürk Havalimanı mesken sahipliği yapacak. Teknofest.org adresinden kayıt yaptırarak şenliği fiyatsız olarak gezebilirsiniz.

ASELSAN standında ASLAN insansız kara aracı, ERTUĞRUL bomba imha robotu, AVCI Kaska Entegre Kumanda Sisemi, İHASAVAR Anti-Drone RF Jammer ve Akıncı İHA 45 cm SatCom Anten iç olmak üzere 20’ye yakın sistem sergilenecek.

200 metrekarelik alana sahip Tekno macera Platformu kurulacak. Bu alanda eğlenceli teknolojik etkinlikler düzenlenecek. 9-12 ıslak ortası çocuklara Özel hazırlanan Uzay temalı beş farklı tecrübe alanı oluşturulacak.

ASELSAN öncülüğünde düzenlenen Ulaşımda Yapay Zeka yarışının finali TEKNOFEST İstanbul alanında gerçekleştirilecek. Finalde 36 finalist kadro yarışacak. ASELSAN öncülüğünde düzenlenen İnsansız Su Altı Sistemleri yarışması ise 26-29 Nisan tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi havuzunda 40 finalist grubun iştiraki ile düzenlenecek.

ASELSAN Yönetim Heyeti Lideri ve genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, şunları söyledi:

“Türkiye’nin ulusal gururu olan ASELSAN’ımız, gençlerin ve çocukların heyecanına ortak olmak için bütün gücüyle TEKNOFEST’te yer alacak. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında düzenlenecek TEKNOFEST’te Geri sayım sürerken, heyecanımız da artıyor. Şenlik sayesinde kendini bilime ve teknolojiye adayan, geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimizle, daha Aka gayelere koşacağız. Bizler de Türkiye’nin teknoloji devi ASELSAN ailesi olarak dünyanın en Aka havacılık, Uzay ve teknoloji şenliğinde gençlerimizle buluşmanın gururunu yaşayacağız. Türkiye’nin geleceğine hazırlanırken, gençlerimizin dünya çapında ses getirecek proje ve fikirlerinin de TEKNOFEST’ten çıkacağına inanıyoruz. Bu nedenle şenliğin gençlerimizin kendilerini ispatlayacağı Değerli bir platform olarak düşünüyoruz.“

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir