Titanik’in daha önce hiç yayınlanmamış yeni görüntüleri ortaya çıktı

Genel Şub 16, 2023 Yorum Yok
Woods Hole Oşinografi Enstitüsü, Titanik‘in daha Evvel hiç gün yüzüne çıkmamış yeni görüntülerini yayınladı. YouTube kanalına yüklenen görüntü, James Cameron’ın Oscar Ödüllü sineması Titanik’in 25. Yıl dönümü münasebetiyle paylaşıldı.

Görüntüler 1986‘nın Temmuz ayında Oşinografi Enstitüsü’nden araştırmacılar tarafından çekildi. Geminin enkazı beşerli dalgıç Alvin ve uzaktan kumandalı Jason Jr. aracı ile Atlantik Okyanusu yüzeyinin yaklaşık 3 km derinliğinde kayıt altına alındı. 1 saat 21 dakikalık görüntü gemiyi birçok açıdan gösteriyor.

Geminin enkazını gözler önüne seriyor

Daha Evvel hiç yayınlanmamış nadir görüntüler geminin gövdesi ve üst güvertesinin birçok ögesini orataya koyuyor. Ayrıyeten kimi dekor ve İç dekorasyon öğelerini görmek de mümkün. Manzara kalitesi epeyce düşük lakin çekim yılına ve şartlarına nazaran bu epeyce olağan karşılayabiliriz. Titanik’in enkazı 3.750 metre derinlikte bulunuyor.

İngiliz transatlantik yolcu gemisi Titanik, geçtiğimiz yüzyılın başında dünya tarihinin en Aka gemisiydi. Atlantik Okyanusu’ndaki birinci seyahati sırasında 14-15 Nisan 1912 gecesi bir buzdağına çarparak battı. Southampton’dan yola çıkan gemi New York’a gidiyordu. Yaşanan felaket 1.496 kişinin hayatına mal oldu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir