Microsof: Sohbet uzadıkça yeni Bing yoldan çıkıyor

Genel Şub 16, 2023 Yorum Yok
Microsoft, bir mühlet Evvel ChatGPT’nin daha üst bir versiyonunu Bing arama motoruna ve Edge tarayıcıya eklediğini duyurdu. Ortadan geçen müddet zarfında yazılım devi, dünya genelinde yeni sistemlerini kullanıcılarla Bir arada test ediyor ve Daimi olarak Yapay zeka modelini geliştiriyor.

Microsoft, Yapay zeka takviyeli Bing’in önizleme sürümünü 169’dan Çok ülkede makul bir Küme beşerle test ediyor. Öte yandan yeni Bing’i denemek isteyenleri sayısı ise bir milyonu geçmiş durumda. Bir haftalık test sürecinin akabinde Bing’i deneyenler Yapay zekanın Vakit vakit agresif olabildiğini ve nefret telaffuzları yapabildiğini paylaşmıştı. Ayrıyeten Bing’in kendisinden istenen bilgilerde kusur yaptığı ve yanlış bilgiler verebildiği de ortaya çıkmıştı. Elbette bunlar şaşırtan değil, Kıymetli olan tam sürüm çıktığında ne olacağı.

Sohbet uzadıkça Bing sapıtıyor

Microsoft, Bing tarafından oluşturulan cevaplarla ilgili Geri bildirimlerin çoğunlukla Olumlu olduğunu ve kullanıcıların yüzde 71‘inin Yapay zeka takviyeli cevaplara “beğendim” cevabı verdiğini belirtiyor. Bununla Birlikte firma, Bing’i günlük olarak geliştirmeye devam ettiklerini ve her hafta daha kapsamlı güncellemeler yapacaklarını söylüyor.

Bunun yanında birtakım ikazlar da yapılıyor. Microsoft, 15 yahut daha fazla sorudan oluşan uzun sohbet oturumlarının Bing’i yoldan çıkartabileceğini söylüyor. Uzun sohbetler Bing’in başının karışmasına ve bağlamdan kopmasına neden olabiliyor. ek olarak uzun sohbetlerde kendisini tekrara düştüğü ve Vakit zaman istenmeyen yanıtlar verebildiği aktarılıyor. En Aka Sıkıntı elbette Bing’in bu uzun sohbet oturumları sırasında ekseriyetle yanlış tonda veya Microsoft’un dediği üzere “planlamadığımız bir tarzda” Cevap verebiliyor olması. Microsoft bu senaryonun her Vakit gerçekleşmediğinin de altını çiziyor. Sonuç olarak, sohbeti kısa tutun.

Yeni özelliklerin sinyali verildi

Microsoft bu test sürecinde Geri bildirimlere Önemli Ehemmiyet veriyor üzere görünüyor. Yapılan açıklamada kullanıcıların uçak rezervasyonu yapmak yahut e-posta göndermek gibi daha Çok özellik istediğinden bahsediliyor. Firma bu fikirleri kıymetlendirmek üzere kaydettiklerini söylüyor.

Bunların yanında Microsoft, Özellikle canlı maç sonuçları bilgileri ve Bing’in nihayet vakitlerde yaptığı finansal bilgi kusurlarından kimileri konusunda arama ve karşılıkları güzelleştirmesi için çalıştığını söylüyor. Finansal bilgilerde yapılan yanlışlar için modele gönderilen Temel bilgilerin 4 kat artırılacağı açıklanırken Microsoft, sohbet geçmişini temizleyecek “Yeni Konu” ikonunu sohbet penceresine eklemeyi düşünüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir