Time dergisi 2022’nin en yenilikçi tasarıma sahip akıllı telefonunu seçti

Genel Kas 11, 2022 Yorum Yok
Dünyaca Ünlü Time mecmuası 2022’nin en yeterli icatları listesini açıkladı. Saygın yayın kuruluşu “yenilikçi akıllı telefon tasarımı” kategorisinde OnePlus kurucu ortağı Carl Pei’nin şirketi tarafından piyasaya sürülen Nothing Phone (1)‘i mükafata layık gördü.

Time’ın da belirttiği üzere Carl Pei, Google ve Apple ile rekabet edebilmek için daha Evvel hiç kimsenin görmediği bir akıllı telefon gerekeceğini biliyordu. Aslına bakılırsa öyle de oldu. Şirket şeffaf tasarım ve Özel aydınlatma/bildirim sistemine sahip bir telefon çıkardı.

Glif Arayüzü ile öne çıkıyor

Pei’nin şirketi 200 milyon doların üzerinde Nakit topladıktan sonra bu yılın Temmuz ayında Nothing Phone (1)’i tanıttı. Tasarım olarak iPhone’u andıran aygıtın şeffaf arka paneli 900’den Çok LED içeriyor. Marka tarafından “glif arayüzü” olarak isimlendirilen bu kısım müzik, bildirim ve titreşime nazaran ışık desenleri oluşturuyor.

Snapdragon 778G+ işlemciden Sıkıntı Meydan akıllı telefon Avrupa’da 469 euro‘dan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Nothing Phone (1)’in öbür Temel özelliklerini 120 Hz yenileme suratına sahip 6.55 inç AMOLED ekran, 33W süratli şarj dayanaklı 4.500 mAh pil ve 50 megapiksel anne kamera olarak sıralayabiliriz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir