TikTok’ta viral videolara çalışanlar karar veriyor

Genel Oca 21, 2023 Yorum Yok
Forbes, TikTok ve diğer toplumsal medya platformlarında milyonlarca izlenen görüntülerin Biricik bir butonla TikTok çalışanları tarafından belirlendiğini tez ediyor. Şirket, hatta arkadaşlarının, Amel ortaklarının ve hatta kendi hesaplarının görüntülerini öne çıkardığı olaylar olduğunu söylüyor.

Tek butonla görüntüler ateşleniyor

TikTok sözcüsü Jamie Favazza’ya nazaran bu, sıklıkla yapılmıyor; Sizin için akışındaki görüntülerin yalnızca %0,002’si ateşlenen görüntülerden oluşuyor. Bununla Birlikte viral olması için öne çıkarılan görüntülerin günlük Yekün görüntü görüntülemelerinin yaklaşık %1-2’sini oluşturduğu söyleniyor.

Sponsorlu gözükmüyor

Öne çıkarılan görüntüler, reklamlar yahut sponsorlu gönderiler üzere TikTok tarafından desteklendiklerini gösteren bir etiket taşımıyor. Platformun kullanıcı için seçtiği olağan görüntüler üzere görünüyor.

TikTok, görüntüleri doğal olmayan bir biçimde yükselten Biricik toplumsal medya şirketi değil. Facebook ta reklamcılar ve medya şirketlini platforma çekmek için görüntüleme sayılarını gerçek göstermiyor. Tam olarak tıpkı şey değil fakat TikTok görüntüleri organik olarak viral olmasalar bile gerçek görüntüleme alıyor üzere görünüyor ve tesiri misal.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir