TikTok, DM sınırını kaldırdı: Herkesten mesaj alma seçeneği geldi

Genel Oca 27, 2023 Yorum Yok
Tanınan görüntü platformu TikTok, kullanıcıların rastgele birinden direkt bildiri almasına müsaade veren bir seçenek getirdi. Kullanıcılar, DM ayarlarından herkesi seçerek platformdaki bütün kullanıcılardan ileti alabilecek.

TikTok, DM ayarlarına yeni eklediği “herkesten ileti alma” seçeneğini bir müddettir test ediyor. Ufak bir kullanıcı kümesi tarafından test edilen seçeneğin artık bütün kullanıcılara açıldığı e-posta aracılığıyla bildirildi. Kullanıcılar, sadece arkadaşlarına ileti gönderebilmek yerime gelen kutularını açan herkese DM gönderebilecek.

Bu özelliğin isteğe bağlı olduğunu belirtmek gerek. Kullanıcılar, isterlerse sadece ortak takip ettikleri hesaplardan yahut önerilen arkadaşlarından ileti almaya devam edebilecek.

TikTok, biraz daha Instagram’a benzemeye çalışırken, Instagram tam zıddı istikamette ilerliyor. Instagram CEO’su Adam Mosseri, bu haftanın başlarında toplumsal ağın görüntülere Çok odaklandığını, Instagram’ı bir fotoğraf platformu olarak kullanmayı tercih eden beşerler olması nedeniyle şirketin bir durum değerlendirmesi yapacağını söylemişti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir