Tiktok çöktü mü? TikTok’a erişim sorunu yaşanıyor

Genel Şub 08, 2023 Yorum Yok
Tanınan toplumsal medya platformu TikTok’a Türkiye’den erişim sorunu yaşanmaya başlandı. Yapılan incelemelerimiz sonucunda saat 15:30’dan itibaren tıpkı Twitter’da olduğu üzere kullanıcılar TikTok‘a da erişim sorunu yaşıyor ve siteye giriş yapamıyor. Emsal biçimde birebir saatlerde Twitter’a da erişim sorunu yaşanmaya başlanmıştı.

TikTok çöktü mü?

Tıpkı Twitter’da olduğu üzere Çarşamba günü saat 15:30’dan sonra TikTok erişim sorunu yaşanmaya başlandı. Downdetector üzerinden Denetim ettiğimizde toplumsal medyaya erişim problemlerinin Önemli artış gösterdiği görülüyor.

TikTok’un Yurt dışında olağan bir halde kullanıldığı lakin bu sorunun yalnızca Türkiye’de yaşandığını görüyoruz. Kullanıcılar VPN kullanarak TikTok’a giriş yapabildiklerini bildiriyor. Fakat bu sorunun bölgesel bir Sorun mu olduğu yoksa BTK tarafında TikTok’a yönelik bir erişim yasağının getirilip getirilmediği şimdi belirsizliğini koruyor.

Öte yandan Twitter’ın akabinde TikTok’ta da erişim sorunun yaşanması akıllı Türkiye’nin yaşadığı zelzele felaketini getiriyor. Çünkü her iki platformda da bölgede yaşanan nihayet durumlar görüntü halinde paylaşılıyordu. Hükümet kanadından gelen açıklamalar yanlış bilgilerin toplumsal medyada paylaşıldığını gösteriyordu. Şimdilik resmi bir İzah bulunmuyor. İzah geldiğinde sizi bilgilendireceğiz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir