TikTok artık tamamen yasaklanmaya başladı

Genel May 18, 2023 Yorum Yok
güç durumdaki toplumsal medya hizmeti TikTok yakın gelecekte ABD’nin Montana eyaletinde yasaklanacak. Eyalet yasama meclisinin TikTok’un yasaklanmasını öngören bir tasarı kısa bir mühlet Evvel onaylandı. TikTok nihayet aylarda ABD’de hem Kongre hem de eyalet yasama organları tarafından artan bir baskıyla karşı karşıya kaldı, lakin Montana’nın kararı TikTok’u herkes için yasaklıyor.

TikTok için bir ilk

Yeni yasaya nazaran, Apple ve Google‘ın taşınabilir uygulama mağazaları TikTok’u Montana eyaleti içinde indirmeye sunamayacak. Tasarının resmi olarak 1 Ocak 2024 tarihinde yürürlüğe girmesi bekleniyor. Bu ortada TikTok’un devlet aygıtlarında devlet çalışanları yerine Alelade vatandaşlar tarafından kullanılmasını yasaklayan bir Yasa birinci Kez kabul ediliyor. Esasen ABD ve kimi ülkelerde TikTok, devlet çalışanlarına yasaklanmıştı.

Montana valisi Greg Gianforte, yaptığı açıklamada TikTok’un vatandaşların özel datalarını ve hisli kişisel bilgilerini, Çin Komünist Partisi ile paylaştığını sav etti. TikTok’un ya da anne şirketi ByteDance‘ın uygulama bilgilerini Çin hükümetiyle paylaştığına dair rastgele bir Delil bulunmamakla Bir arada TikTok, çalışanlarının uygulama bilgilerini kullanarak gazetecilerin pozisyonlarını gözetlediği bir olayı kabul etti. Bu skandal, uygulama ve zımnilik kaygılarıyla ilgili tartışmalarda sık sık lisana getiriliyor.

Öte yandan TikTok tarafından yapılan açıklamada yasanın “TikTok’u hukuka karşıt bir halde yasaklayarak Montana halkının haklarını ihlal ettiğini” söyledi. anne şirketi ByteDance’in Montana eyaletine karşı dava açması beklenen görünüyor. Bununla Bir arada Google ve Apple’ın hali da şimdilik muhakkak değil. Daha Çok eyalet TikTok’u bu biçimde yasaklarsa mevzunun bir de lojistik yükü devreye girecek. bütün bunların nasıl sonuçlanacağına dair bir sürü bilinmeyen var, lakin Kesin olan Biricik şey Montana’nın önümüzdeki aylarda mahkemede kimi zorluklarla karşılaşacağıdır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir