Tecno telefoto lenslerde devrim yapıyor

Genel Oca 09, 2023 Yorum Yok
İsmini daha Fazla bütçe dostu akıllı telefonlar ile duyduğumuz ve yerli üretime de geçen Tecno, kamera tarafında sessiz sedasız ihtilal yapmaya devam ediyor. Yıl başlarında RGBW piksel sürece algoritmasını duyuran firma artık de çift prizma lensini tanıttı.

Tecno Eagle Eye Lens nedir?

Tam bir Yıl Evvel firma akıllı telefon kameraları konusunda 3 Değerli yenilik duyurmuştu. RGBW algoritması hayata geçerken Sensor Shift için çalışmalar devam ediyor. Artık ise Eagle Eye Lens adındaki motorize edilmiş lens sistemi tanıtıldı.

Telefoto sensörlerde olağanda OIS özelliği yer alıyor ve sabit objelerde titreşimleri en üye indiriyor. Hareketli objelerde ise OIS Fazla işe yaramıyor. İşte Eagle Eye Lens burada devreye giriyor.

Bu sistemde birinci Defa çift prizmaya yer verilmiş. Biricik bir eksen üzerinde birinci prizma +/-8°, ikinci prizma da +/-10° dönebiliyor. Böylelikle ikisi Birlikte hareketli bir objeyi bir eksende +/-16°, öteki eksende +/-20° olacak halde otomatik olarak takip edebiliyor. Yapay zekâ kullanan sistem OIS tarafında da +/-6° aralığında sarsıntıları düzeltiyor.

Videolarda da kullanılabilen Eagle Eye Lens, araç yarışları yahut spor müsabakaları üzere hareketli etkinliklerde de Aka fayda sağlayacak. Eagle Eye Lens özelliğinin istikbal Yıl Premium akıllı telefonlarda yerini alacağı belirtildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir