TCL global Android TV pazarında lider, global TV pazarında ise ikinci marka oldu

Genel Mar 14, 2023 Yorum Yok
Türkiye’de Bilkom ile pazara giriş yapan dünyanın en Aka TV üreticilerinden TCL, teknoloji alanında küresel pazarın önde gelen araştırma ve danışmanlık şirketlerinden OMDIA’nın “Global TV Design and Features Tracker” raporuna nazaran 2021-2022 devrinde Android Smart TV markaları ortasında en yüksek pazar hissesine ulaşarak birinci sırada yer aldı.

TCL’den Başarı

Ürettiği yenilikçi eserler ile televizyon teknolojilerinin öncü markası TCL, küresel TV pazarında da en Fazla satan ikinci marka olarak Aka bir muvaffakiyete imza attı. Ocak-Aralık 2022 devrinde küresel TV pazarında elde ettiği satış hissesi ile öncü durumunu güçlendiren TCL, ayrıyeten dev ekran kategorisindeki gücünü de gösterdi.

Şirketin bir diğer Değerli başarısı, Türkiye’nin birinci 98 inç Google TV modeli unvanına sahip olan TCL C735 ile geldi. Dev ekran kategorisinde hayli savlı olan ve geçen Yıl Kıymetli bir büyüme yakalayan marka, küresel 98 inç TV pazarında 1 numaralı marka oldu. 75 inç ve üstü XL ekran boyutlarındaki Eser portföyünü genişleterek pazarda en savlı marka olmayı amaçlayan TCL, elde ettiği bu Sonuç ile tezli büyümesini sürdürmeyi hedefliyor.

Mini LED TV pazarının öncü markası TCL, en nihayet ekran teknolojilerini ve diğer yenilikçi eserlerini kısa müddet Evvel CES 2023’te sergilemiş; TCL Küçük LED 4K TV ve 3000nit parlaklığa sahip Küçük LED TV eserleri ile iki başka CES® 2023 İnovasyon Mükafatı kazanarak Kıymetli bir muvaffakiyete imza atmıştı.

TCL, bu Yıl satışa sunulacak Küçük LED Serisi eserlerinde Lokal karartma bölgelerinin sayısını binli düzeylere çıkarak Fazla daha Çok sayıda Küçük LED’in uygulanmasına İmkan sağlıyor. İmgelerde milyon düzeyinde yüksek kontrast ve çarpıcı zirve parlaklığı da sunan TCL, bu sayede imaj kalitesinde çıtayı daha da yükseltiyor. TCL’in harika Fer Denetim algoritması, Fazla parlak ve loş ortamlarda bütün ayrıntıları net bir biçimde ortaya koymaya İmkan sunuyor.

TCL’in merakla beklenen 2023 Küçük LED ve QLED TV Serileri, 2023 yılı birinci çeyrekten itibaren global pazarlarda satışa sunulacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir