Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Süper bilgisayardan ürpertici kıyamet tahmini: Dünyanın sonu için tarih verdi!

Süper bilgisayardan ürpertici kıyamet tahmini: Dünyanın sonu için tarih verdi!

admin admin -
12 0
İnsan uygarlığındaki kalıpları varsayım etmek üzere tasarlanan World One isimli üstün bilgisayar tüyler ürpertici bir öngörü ile gündeme geldi. Karamsar makine, 2050 yılına kadar bildiğimiz biçimiyle Uygar hayatın sona ereceğine dair dehşet verici bir varsayımda bulundu.

1973 yılında periyodun en güzel üniversite profesörleri tarafından tasarlanan harika bilgisayarın hesaplamaları doğum oranları ve çevre kirliliği düzeyleri de iç olmak üzere birçok faktörü dikkate Meydan nihayet derece karmaşık bir algoritmayı Temel alıyor.

Daha evvelki öngörüleri gerçekleşti

Makinenin daha Evvel doğal kaynaklar ve hayati minerallerin mevcudiyetinin azalmasıyla ilgili varsayımlarının gerçeğe dönüştüğünü belirtelim. World One’ın hesaplamalarına bakılırsa insanlık büyük bir hızla dünyanın sonuna gerçek ilerliyor.

Bilgisayara nazaran rastgele bir Önlem alınmadığı taktirde 2040 ila 2050 yılları ortasında kirlilik o kadar şiddetli ve zehirli hale istikbal ki insanları öldürmeye başlayacak ve bu da gezegenin nüfusunu 1900’deki düzeylerin altına düşürecek.

Ana etmen ne nükleer silah ne de savaş

Uygar hayatın sona ermesinin anne nedeni nükleer silahlar yahut Cenk değil “gezegenin kirlenmesi” olacak. O denli ki Etraf dostu arabalara geçiş ve sıkı doğum denetiminin bile durumu düzeltmeyeceği belirtiliyor. Kestirimlere nazaran Evvel bitki örtüsü, akabinde deniz ve kara hayvanları yok olacak ve en nihayet insanlar ölmeye başlayacaklar.

Ne yazık ki muhteşem bilgisayarın insanlığa yönelik öngörüleri dünyanın en seçkin astrofizikçilerinden biri olan Martin Rees tarafından da destekleniyor. Rees de iklim değişikliğinden teknolojiye çok bağımlılığa kadar uzanan feci tehditlerin insanlığın hayatta kalmasını Fazla zorlaştıracağını öne sürerek insanlık için kasvetli bir gelecek öngörmüştü.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir