Steve Jobs’ın Apple’ı kurarken giydiği terlikler rekor fiyata satıldı

Genel Kas 15, 2022 Yorum Yok
Steve Jobs, Apple’ı kurarak elbet teknoloji sanayisini sonsuza dek değiştirdi. Birinci iPhone tanıtımıyla Öbür bir ihtilali daha başlatan Jobs, elbet teknoloji dünyasının en ikonik isimleri ortasında. Lakin bunu yaparken giydiği Birkenstock terliklerin almak için birkaç Çehre bin dolar öder miydiniz? Görünen o ki bu soruya Olumlu yaklaşan var.

Jobs’ın terlikleri 200 bin dolara satıldı

Jobs’ın emlak müdürü Mark Sheff, 2016’da Jobs’un birkaç ferdî eşyasının müzayedeye çıkarıldığı sırada ona ilişkin Fazla az eşyanın saklandığını Anlatım etmişti. Jobs’un Seiko saati 42.000 dolara, Siyah deri ceketi 22.400 dolara ve Fazla sevdiği Birkenstocks terlikleri ise o vakitlerde sadece 2.000 dolara satılmıştı. O vakitten beri terlikler dünya genelindeki pek Fazla sergiyi dolaştı ve fiyatı haliyle yükseldi.

nihayet olarak 12 Kasım tarihinde Özel müzayede konutu Julien’s Auctions tarafından düzenlenen Icons and Idols: Rock N Roll müzayedesinde bu terlikler şaşırtan bir halde 218.750 dolara satıldı. Müzayedeyi düzenleyenler bu terliklerin yaklaşık olarak 60.000 dolara satılmasını beklediklerini Anlatım ediyor. Terliklerin fiyatını artıran ayrıntılar ise aşınmış ve yıpranmış olmalarıymış.

Julien’in web sitesindeki İzah sayfasına nazaran, Birkenstocks “iyi kullanılmış, lakin Yine de sağlam görünüyor.” Sayfa ayrıyeten, terliklerin tabanının “Steve Jobs’un yıllarca kullanımdan sonra şekillenen ayaklarının izini” koruduğunu ve kauçuk tabanların “kullanımdan kaynaklanan ağır aşınma gösterdiğini” belirtti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir