Starlink, dünyanın her yerinden internet sağlamaya hazırlanıyor

Genel Şub 19, 2023 Yorum Yok
Starlink, uydu internet hizmeti Meydan kimi aboneleriyle dünyanın neredeyse her yerinden karadan internete bağlanmayı sağlayacak yeni bir hizmetin test edildiği bilgisini paylaştı. Global sirkülasyon hizmeti (Global roaming service) ismi verilen yeni hizmet, 600 dolarlık Temel pakete ek olarak aylık 200 dolar olarak fiyatlandırılacak.

Küresel sirkülasyon hizmeti

Hizmet, dünya genelinde temas sağlamak için Starlink’in uydular ortası ilişkilerini (uzay lazerleri) kullanıyor. Starlink’in açıklamasına nazaran, kısa periyodik zayıf irtibat yaşanabilecek lakin hizmet, Vakit içinde Değerli ölçüde gelişecek. Starlink, Türkiye, Hindistanda, Kamboçya iç Türlü ülkelerde hâlâ onay bekliyor ve diğer ülkelerde de büsbütün kullanılamıyor. Öte yandan Starlink’in kapsama alanı dışındaki kimi kullanıcılara küresel roaming hizmetini sunduğu söylentileri var.

Starlink, kullanıcıların çanaklarıyla seyahat etmelerine zati müsaade veriyor lakin küresel dolaşım daha az sınırlamayla istikbal üzere görünüyor. Örneğin, Starlink RV planı, kullanıcıların karavanda seyahat ederken internete erişmelerini sağlıyor lakin hem Temel pakete nazaran daha kıymetli hem de dünyanın muhakkak bölgelerinde hizmet veriyor. Ayrıyeten öncelik mesken kullanıcılarına verildiğinden daha düşük süratte internet hizmeti alınıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir