Spotify, Clubhouse klonunu kapatıyor: Spotify Live’ın fişi çekildi

Genel Nis 04, 2023 Yorum Yok

Spotify, Clubhouse’a rakip olarak kullanıma sunduğu Spotify Live uygulamasını yakında kapatacak. İsveç merkezli şirket artık Müstakil bir uygulama olarak bir mana Anlatım etmediği için hizmeti sonlandırma niyetinde olduğunu doğruladı. anne Spotify uygulaması en azından şimdilik sesli sohbeti desteklemeye devam edecek.

Geliştiriciler, talep görmeye devam ettiği ve hayran-sanatçı etkileşimine İmkan sağladığı için sesli sohbet özelliğini geliştirmeye devam etmeyi planlıyor. Bir Spotify sözcüsü, “Spotify Live uygulaması büsbütün kapanıyor olsa da, dünyanın dört bir yanındaki içerik oluşturucular ve dinleyiciler için yatırım yapmaya, yenilikler sunmaya ve yeni formatlar denemeye devam edeceğiz” dedi.

Kısa bir özet

Spotify, Clubhouse hizmetinin yüksek popülaritesinin de itici gücüyle 2021’de Greenroom canlı sohbet uygulamasını başlatmıştı. Laf konusu uygulama, Locker Room‘un gerisindeki şirket olan Betty Labs’ın 57 milyon euro karşılığında satın alınması sayesinde ortaya çıktı.

Spotify bir mühlet boyunca yeni hizmetin gelişimini hızlandırmaya çalıştı. Bu gayretler Greenroom’un Spotify Live olarak yine isimlendirilmesi ve kimi özelliklerinin şirketin ana uygulamasının bir modülü haline gelmesiyle sonuçlandı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir