SoundHound çalışanların yarısını işten çıkarıyor

Genel Oca 16, 2023 Yorum Yok
Shazam rakibi olarak gösterilen ve Yapay zekâ asistanı teknolojileri ile ön plana çıkmayı amaçlayan SoundHoud platformu nihayet periyotlarda krizi düzgün yönetemedi. Firma ikinci Kez Amel gücünü kesiyor.

SoundHound güzele gitmiyor

Yaklaşık 13 yıldır faaliyette olan SoundHound pek Shazam ile rekabet edemedi lakin Vakit vakit orada bulamadığınız müzikleri bulabilmesi ile öne çıkıyordu. nihayet periyotta Yapay zekâ asistanlarına yatırım yaparak Google ve Apple üzere devlere rakip olmayı amaçlamıştı.

Ne Mevcut ki 300 milyon dolar kıymete ulaşan SoundHound borsaya açılmasından sonraki süreci âlâ değerlendiremedi. Mercedes, Pandora üzere Kıymetli Amel birliklerine Karşın geçtiğimiz Kasım ayında 450 Benlik takımdan yaklaşık 50 şahıs işten çıkarılmıştı.

Global ekonomik krizin firmaya faturası ise giderek artıyor. Ocak ayı itibariyle de 200 kişinin işten çıkarılma sürecinin başladığı lisana getirildi. Böylelikle geçen yılki takımın yarısından fazlası işten çıkarılmış oldu. Firma kriz devrinde yatırımcı ilgisinin azaldığını lakin Tekrar de yeni yatırımcılar bulmaya çalıştıklarını lisana getirdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir