Sony’nin yeni el konsolu Kasım’da geliyor: İşte fiyatı

Genel Nis 10, 2023 Yorum Yok
Sony’nin PlayStation Q Lite el konsolu Yıl sonuna yanlışsız istikbal üzere görünüyor. Gazeteci Tom Henderson’a nazaran şirket yeni taşınabilir oyun konsolunu Kasım ayında kulaklık ve çıkarılabilir disk şoförlü PS5 üzere diğer yeni eserleriyle Bir arada piyasaya sürebilir.

Henderson, Q Lite’ın aslında tam manasıyla bir el konsolu olmadığını bunun yerine PlayStation için tasarlanmış bir aksesuar olduğunu belirtti. Aygıt genel çizgileriyle rakiplerine benzeyecek olsa da kendi başına oyun çalıştıramayacak.

PlayStation 5 gerektirecek

PlayStation Q Lite’ın Remote Play (Uzaktan Oynama) aracılığıyla imaj akışı sağlayacak bir PlayStation 5‘e gereksinim duyacağı belirtiliyor. Yani tam teşekküllü bir el konsolundan fazla PS5’ten oyun yansıtılıp oynanabilen bir aygıttan bahsediyoruz.

Aktarılan bilgilere nazaran Q Lite, DualSense oyun kumandasının 8 inç ekranlı versiyonu olacak. Henderson el konsolu değil de PlayStation 5 için bir aksesuar olarak kıymetlendirilmesi gerektiğini söylediği aygıtın 200 dolar civarında bir fiyatla satışa sunulacağını düşünüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir