Sony Xperia 1 V’nin tasarımı ve özellikleri sızdırıldı

Genel Şub 03, 2023 Yorum Yok
nihayet günlerde ülkemizde yer Meydan faaliyetlerini sonlandıracağı tezleri ile gündeme gelen Sony, amiral gemisi telefon rekabetine yeni bir Xperia modeli ile iç olacak. Bu bağlamda 27 Şubat tarihli MWC 2023 etkinliğinde tanıtılması beklenen Xperia 1 V modelinin tasarımı ve özellikleri belirli oldu.

Sony Xperia 1 V’nin tasarımı ve özellikleri belirli oldu

Sızdırılan imgelere nazaran Xperia 1 V, selefine kıyasla kırpılmış bir kamera kurulumuna sahip olacak. Bununla Bir arada Xperia 1 IV’de bulunan ToF (uçuş müddeti sensörü) ve RGB IR sensörlerini geride bırakantelefon, bir periskop kameranın yer aldığı üç Aka sensöre mesken sahipliği yapıyor. Ayrıyeten Xperia 1 IV’de kamera adasının dışında konumlandırılan LED flaş modülü, burada içeriye taşınmış.

Yeni amiral gemisi telefonun global pazara ne Vakit adım atacağı bilinmiyor. Lakin imgelerde yer Meydan NFC logosu, aygıtın global sürümüne işaret ediyor. Çünkü günümüzde Sony, Japonya pazarı için NFC yerine Felica logosunu tercih ediyor.

Sızıntılara nazaran Xperia 1 V, Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden Güç alacak ve yeni işlemciyi taşıyan en ince akıllı telefon olacak. Bilindiği üzere Snapdragon 8 Gen 2 platformundan Güç Meydan birçok akıllı telefon günümüzde Özel soğutma tahlilleri ile karşımıza çıkıyor. Sony’nin ise ne Cin bir soğutma tahlili kullanacağı bilinmiyor lakin akıllı telefonun inceliği, sıcaklık sıkıntılarını beraberinde getirebilir. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir