Sony, sessizliğini bozdu: 2023 Bravia XR TV serisi tanıtıldı

Genel Mar 02, 2023 Yorum Yok
CES’te LG ve Samsung üzere Aka TV üreticilerinin birden fazla üst seviye TV’lerini duyurmuştu lakin Sony yoktu. Şirket, artık en yeni üst Tertip TV modellerini tanıttı. 2023 Bravia XR TV’ler kuvvetli özelliklerle geliyor. X95L & X93L Küçük LED, X90L Full Array LED, A95L QD-OLED ve A80L OLED, Sony’nin 2023 akıllı TV serisini tamamlıyor.

Sony 2023 Bravia XR TV serisi

Sony 2023 Bravia XR TV serisi, gücünü şirketin Bilişsel İşlemcisi XR’dan alıyor. Bu, TV’lerin uyarlanabilir gürültü azaltma, otomatik HDR ton eşleme ve daha fazlasına İmkan tanıyan Sony XR Clear Image teknolojisi dayanağı iç tıpkı Temel teknoloji ve işlemeyi paylaştıkları manasına geliyor. TV’ler kutusundan Türlü ayarlar yapılmış, profesyonelce kalibre edilmiş şeklide çıkıyor; suram basamağında en uygun manzarayı almak için ekstra ayar yapmakla uğraşmıyorsunuz.

Sony’nin kimi modellerde çerçeveye yerleştirilmiş yeni tweeterlar iç dizaynda küçük değişiklikler yaptığı göze çarpıyor. Görünmüyorlar, göze çarpmıyorlar fakat daha Güçlü ve daha Çok yayılan ses isteyenler için kâfi olmayacaktır; Sony’nin üst Tertip soundbarları ile en yeterli tecrübe elde edilebilir. Yeni stant, harici hoparlör ve soundbarları yerleştirmeye çalışırken biraz daha Çok esneklik sağlıyor.

Gaming ve Eco Denetim paneli, yeni TV modelleriyle gelen özelliklerden. Bu, oyun oynamak istediğiniz Çeşitli ayarları bulmanızı ve düzenlemenizi kolaylaştırıyor. Oyun tarafında, VRR, devinim bulanıklığını azaltma ve hatta FPS oyunlarında maksat vurmayı kolaylaştıran bir ayar bile var. Eco tarafı varsayım edeceğiniz üzere Çeşitli Sıkıntı tasarruf ayarlarının olduğu yer.

Bravia XR X90L Full Array LED TV özellikleri

Sony, fiyat bilgisini paylaşmadı fakat X90L, Bravia XR ailesinde giriş Tertip olarak konumlandırıldığından muhtemelen serinin en Müsait fiyatlı modeli olacak. Geçtiğimiz Yıl çıkan X90K’nın yerini Meydan model, gelişmiş Clear Image upscaling ve Değerli ölçüde azaltılmış blooming ile Birlikte full-array LCD panele sahip. Eski modele kıyasla parlaklık %30 artırılmış. Ayrıyeten artık plastik çerçeve yerine alüminyum çerçeve bulunuyor ve 98 inçlik modelin eklenmesiyle Bir arada X90L, Sony’nin 2023 Bravia XR serisindeki en Aka TV.

Bravia XR A95L QD-OLED TV özellikleri

OLED modelleri A80L ve A95L, LG C2 üzere rakipleriyle kıyaslandığında daha âlâ kontrasta sahip olmasının yanında Sony’nin gölgelerdeki ayrıntıları muhafazada Fazla âlâ Amel çıkardığı söyleniyor. QD-OLED paneli ve Bilişsel İşlemcisi ile dikkat çeken A95L, geçen yılın modelinden iki kat daha parlak imaj sunuyor.

Bravia XR X93L Küçük LED TV özellikleri

X93L ve X95L, Sony’nin en üst Tertip televizyonlarını isteyenlere hitap ediyor. Her iki modelde de Küçük LED ekran bulunuyor. Yalnız, X93L, Sony XR Clear Image teknolojisiyle gelmiyor. X95L’in sırf 85 inçlik modeli mevcut. Tecrübe noktasında, Sony’nin bu modellerinin olağan aydınlatılmış bir odada ayrıntıları korurken nihayet derece gerçek renkler sunduğu lakin Clear Image teknolojisine sahip olmadığından X93L modelinin sinema greni üzere şeylerin daha Çok dikkat çektiği söylense de gün sonunda her iki TV de sinema meraklıların ilgisini çekecektir.

TV’ler Google’ın Android TV sistemini Temel alsa da bütün modeller Apple TV uygulaması, kablosuz transfer için AirPlay 2 ve Çeşitli akıllı tv aygıtlarının denetimi için HomeKit’i destekliyor. Ayrıyeten Amazon Alexa ve Asistan sesli arama üzere Google servisleriyle de uyumlular. Sony, 2023 Bravia XR TV serisinin fiyatları ve çıkış tarihi hakkında bilgiyi 2023 baharında açıklayacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir