iPhone 15 Pro performans konusunda rakip tanımayacak

Genel Mar 02, 2023 Yorum Yok
Apple, bu yılın sonlarında iPhone 15 serisiyle Aka değişiklikler getirmeye hazırlanıyor. Dynamic Island modülü bütün iPhone 15 modelinde de olacak fakat asıl Aka gelişme iPhone 15 Pro modellerindeki A17 Bionic çipinde yaşanacak.

A17 Bionic kuvvetli geliyor

iPhone 15 Pro modellerinin Fazla Çeşitli Özel özellikler ve değişikliklerle gelmesi bekleniyor. Örneğin, nihayet vakitlerde aygıtların daha âlâ dayanıklılık için titanyum kasaya sahip olacağı, dokunmatik sert Vaziyet butonlar ile büsbütün tuşsuz tasarım bunlardan kimileri. Öte yandan artık ise Apple’ın iPhone 15 Pro serisindeki A17 Bionic çipiyle ilgili bilgiler geldi.

A17 Bionic, TSMC’nin 3nm üretim mimarisine dayalı olacak. Hatırlamayanlarınız için A16 Bionic çipi 5nm sürecinde üretiliyordu. Nanometre sayısı düştükçe performans ve güç verimliliği alanlarında Aka gelişmelerin olduğu biliniyor. Hasebiyle A17 Bionic, performans noktasında Kıymetli kazanımlarla gelecek. Performans bir yana, Apple ayrıyeten Sıkıntı açısından verimli ek yongalar üzerinde ağır bir formda çalışıyor. Örneğin, Apple ayrıyeten 4 nm sürecine dayalı Özel 5G modemler üzerine ağırlaşmış durumda.

Bunun dışında bu kazanımlar standart iPhone 15 modellerinde yaşanmayacak çünkü Apple’ın var seride yaptığı üzere Temel modellere bir evvelki kuşağın yongasını koymasını bekliyoruz. Münasebetiyle Temel iPhone 15 modellerinde A16 Bionic yongasını göreceğiz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir