Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Sonunda Twitter’a beklenen özellik geliyor: Görüntülü ve sesli sohbet özelliği geliyor

Sonunda Twitter’a beklenen özellik geliyor: Görüntülü ve sesli sohbet özelliği geliyor

admin admin -
15 0
Twitter‘ın yeni sahibi Elon Musk, toplumsal ağın direkt bildirilerinin (DM) çalışma formunun güzelleştirileceğini kamuoyuna açıkladı. Çalışanlarla yapılan toplantıda Musk, yeni özellikler hakkında ayrıntılar verdi. Musk’ın getireceği yeni özellikler, Twitter kullanıcılarının uzunca bir müddettir beklediği özellikler ortasında yer alıyor.

Twitter için imajlı ve sesli sohbet dönemi

The Verge tarafından elde edilen toplantının bir kaydına nazaran, Twitter’ın San Fransisco genel merkezinde “Twitter 2.0” başlıklı toplantıda Musk, toplumsal medya platformundaki DM’lerin artık uçtan uca şifreleneceğini belirtti. Tıpkı vakitte şifreli görüntülü ve sesli arama özelliklerini de DM’lere ekleneceği bildirildi.

“Kullanıcıların, gizlilikleriyle ilgili yahut Twitter’da bütün DM’lerinin web’e düşmesine neden olabilecek bilgi ihlalinden telaş duymadan irtibat kurabilmelerini sağlamak istiyoruz.”

Musk ayrıyeten kullanıcıların DM’lerinin şirket çalışanları tarafından da okunamaması gerektiğini ve bunun daha Evvel birkaç Sefer olduğunu da belirtiyor. Hatırlayacağınız üzere Musk’ın bahsettiği Hadise 2018’de yaşanmıştı. Eski bir çalışanın Suudi Arabistan ismine casusluk yaptığı ve DM’lere eriştiği ortaya çıkmıştı.

Musk, Signal’i övdü

Musk, Twitter 2.0 olarak isimlendirdiği vizyonda öncelikli olarak şifrelemeyi kullanıma sunmak istiyor. Ayrıyeten toplantı sırasında milyarder ismin “Birisi başıma silah dayadıysa, kimsenin DM’lerine bakamayacağım bir durum olmalı” dediği aktarılıyor. Musk ayrıyeten kar maksadı gütmeyen bir biçimde işletilen şifreli sohbet uygulaması Signal’i övdü ve kurucusu Moxie Marlinspike ile görüştüğünü belirtti.

Musk toplantı sırasında, “İronik bir halde, Moxie Marlinspike Twitter’da çalıştı ve aslında birkaç Yıl Evvel şifreli DM’ler yapmak istedi fakat bu isteği reddedildi ve sonra gidip Signal’i yarattı” dedi. Açıkçası Twitter DM’ler epey ilkel bir vaziyette ve kullanımı yetersiz. Yapılacak bu yenilikler platform için epeyce değerli görünüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir