Snapdragon 8 Gen 3 yüzde 45 daha iyi grafik performansı sunabilir

Genel Mar 22, 2023 Yorum Yok
Apple’ın MacBook performansı ile yarışacağı tez edilen Apple A17 Bionic yonga setinin benchmark skorlarının akabinde bir tez da Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti cephesinden geldi.

Snapdragon 8 Gen 3 ne kadar güzel?

Qualcomm rakibi Apple üzere 3nm sürecini değil daha gelişmiş 4nm sürecini tercih edecek. ARM’ın en yeni Cortex-X4 çekirdeklerinin 3.75GHz turbo frekansı ile işlemci performansı yüzde 15 civarında artacak olan yonga seti grafik tarafında da parlıyor.

Kaynaklar Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinde kullanılacak olan Adreno 750 grafik ünitesinin Adreno 740 grafik ünitesine nazaran yüzde 45 civarında bir performans artışı sunabileceği lisana getirilmiş. Frekans suratının 689MHz’den 1GHz düzeyine çıkarılması bunda en Aka etken.

Isınma konusunda ise kaynaklar yeni yonga setinin yüzde 20 daha verimli olduğunu sav ediyor. Bu durumda Apple A17 yonga setinde olduğu üzere Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti de masa üstü düzeyinde performans sunabilir.

Diğer taraftan bu gelişmelerden en âlâ Galaxy S24 serisi yararlanacak diyebiliriz. Samsung için daha yüksek suratlar optimize eden Qualcomm sayesinde Galaxy S24 Ultra iPhone 15 Pro Max ile Baş başa gidecek bir performans sunabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir