Snapdragon 8 Gen 2, rakibi Apple A16 Bionic ile karşılaştırıldı: Peki kim önde?

Genel Kas 19, 2022 Yorum Yok
Kısa bir müddet Evvel Qualcomm, yeni amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 8 Gen 2 modelini tanıttı. Yeni platformun Android dünyasının en kuvvetli taşınabilir işlemcisi olması beklenirken, iPhone 14 Pro serisine Sıkıntı veren Apple A16 Bionic’e karşı neler sunacağı da hayli merak ediliyor. Bugün, MacRumors tarafından iki amiral gemisi işlemci karşı karşıya getirildi.

Snapdragon 8 Gen 2, Apple A16 Bionic ile karşı karşıya

Paylaşılan erken kıyaslama sonuçlarına nazaran, yeni jenerasyon Snapdragon 8 Gen 2 tek çekirdekte 1483 puan, çoklu çekirdekte 4709 puanlık bir performansa imza atıyor. Laf konusu puanları rakibi A16 Bionic ve A15 ile Bionic ile kıyasladığımızda ise sonuçların şaşırtan olduğunu söyleyebiliriz. Birebir testlerde Apple A16 Bionic 1874 ve 5372 puan alırken, A15 Bionic ise 1709 ve 4766 skorlarına ulaşıyor.

 

Sızdırılan bilgilerden yola çıkarak yeni nesil Snapdragon amiral gemisinin rakibinin gerisinde kaldığını söyleyebiliriz. Lakin günümüzde sentetik testler ile gerçek performans ortasında farklılıklar yaşanabiliyor. Çünkü tanıtım aktifliği sırasında Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 2’nin güç verimliliği ve Yapay zekâ tarafında Aka bir gelişim sunacağını duyurdu. 

Ayrıca yakın vakitli sızıntılar, Snapdragon 8 Gen 2’den Sıkıntı alacak Galaxy S23 serisinin arttırılmış saat suratları ile geleceğini gösteriyor. Bu durum, kıyaslama sonuçlarında sıralamanın değişmesine yol açabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir