Snapchat’te ST yapmak ne demek? İşte Streak anlamı ve yapılışı

Genel Şub 20, 2023 Yorum Yok

Snapchat, snap ismi verilen görüntü ve fotoğraf paylaşımını kolaylaştıran bir toplumsal medya platformu. Gençlerin favori taşınabilir uygulamalarından Snapchat’in en İlgi alımlı özelliklerinden biri, bu snapleri görüntülediğinizde kaybolması. Uygulama, Öbür Değişik özellikler de içeriyor; Snapchat streak üzere. Pekala, Snapchat Streak (ST) ne demek? Snap Streak manası ve kaybolan Snapchat Streak nasıl Geri alınır? iç bütün merak edilenler bu yazıda.

Snapchat ST ne demek ❓

Snapchat’te ST nedir? kısaca açıklayalım. ST, Streak’in kısaltması olup, Streak Türkçe’de “seri” manasına gelmekte. Snapchat’te Streak nedir diye soracak olursanız; İki arkadaşın 24 saat içinde arka geriye üç günden Çok bir müddet boyunca birbirine snap atması demektir.

Alev emojisini görüyorsanız bu, siz ve arkadaşınızın snapstreak’te olduğu manasına gelir. 🔥 simgesinin yanındaki sayı da kaç gündür snapstreak’te olduğunuzu gösterir. Örneğin; alevin yanında 7 varsa bu, ikinizin 7 gün boyunca snap attığı manasına gelir. 100 gün boyunca snap streak tutmayı başarırsanız Alaz emojisinin yanında 💯 emojisi görünür. Snap streak durumunun sürmesi için her iki Snapchat kullanıcısının da 24 saatlik müddet içinde birbirlerine snap göndermesi gerekir.

Yeri gelmişken Snapchat streak emojisi nasıl değiştirilir? bahsedelim. Ayarlarda emojileri özelleştirme kısmında Snapstreak! ögesine dokunun. Listelenen emojiler ortasından Alaz yerine dilediğiniz bir emojiyi seçin.

Snapchat Streak nasıl yapılır 🔽

 1. Snapchat’te bir Dost ekleyin.
 2. Bir snap gönderin.
 3. Geri snap gelmesini bekleyin.
 4. Bu adımları her gün tekrarlayın.

Snap streak nasıl yapılır merak edenler için adımlar bu kadar kolay. Snapler fotoğraf yahut görüntü olabilir. Görüntünün mühleti yahut fotoğrafları ne kadar sıklıkla gönderdiğinizin bir kıymeti yok. Snapchat Streak için Biricik koşul, arkadaşınıza her gün bir fotoğraf yahut görüntü göndermeniz.

Snapchat Streak (ST) ne Vakit bozulur ⏳

Snapchat streak ne Vakit sarfiyat? Fazla soruluyor. Snapchat’te snapstreak denilen serinin devam etmesi için, her iki Snapchat kullanıcısının da 24 saatlik müddet içinde birbirlerine snap göndermesi gerekir.

Sohbet etme değil, snap atma gerekliliği olduğunu belirtelim. Bir arkadaşınızla snap streakinizin müddeti dolmak üzereyse, arkadaşınızın isminin yanında ⌛️ emojisi görürsünüz. Bu ortada kümelere gönderilen snapler snapstreak sayılmaz.

Snap Streak Geri getirme nasıl yapılır 💡

 1. Snapchat’te bitmojiye, akabinde ayarlar seçeneğine dokunun.
 2. Destek kısmına gidin.
 3. “Yardıma gereksinimim var”ı seçin.
 4. “Snapstreaklerim kayboldu” seçeneğini seçin.
 5. Formu doldurun.
 6. Güvenlik adımını geçin.
 7. Snapchat kaybolan streak Geri getirme bu kadar basit!

Yeri gelmişken, tüm vakitlerin en uzun snap serisi, özelliğin birinci kullanıma sunulduğu 6 Nisan 2015’ten bu yana serilerini koruyan Hannah ve Lauren Luckey’e ilişkin. İkilinin Aralık 2022 prestijiyle 2794’ün üzerinde snap sohbet serisine sahip olduğu söyleniyor.

Snapchat’te ST kısaltmasının ne manaya geldiği Fazla merak ediliyor. Bu Kılavuz yazıda Snapchat’te ST ne demek, ne işe fayda? bundan bahsettik. Ayrıyeten Snapchat Streak nasıl başlatılır üzere Snapstreak hakkında sıkça sorulan soruları yanıtladık.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir