Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Savunma sanayisinde 2023 yılı ihracat hedefi 6 milyar dolar

Savunma sanayisinde 2023 yılı ihracat hedefi 6 milyar dolar

admin admin -
14 0
Savunma Sanayii Lideri İsmail Demir, yerli savunma Sanayi dalı hakkında açıklamalarda bulundu. 2023 için İhracat maksadını açıkladı.

Türkiye, savunma ve havacılık bölümünde 2022’de 4,4 milyar dolar İhracat elde ederek tarihin en yüksek ihracatını gerçekleştirdi. 2023’te çıtayı daha da üst taşımayı hedefleyen Demir, “2022 İhracat sayılarını beklediğimiz ölçüde yakaladık ve aştık. 2023 için 6 milyar doları gözümüze kestiriyoruz, Fazla daha üstü de olabilir.” dedi.

“Kritik teknoloji ve eserlerde dışa bağımlılığı kabul etmiyoruz”

Ambargoların yerli savunma endüstrisine Aka Deneme kazandırdığına dikkat çeken Demir, “Ambargolar devam edecektir, yumuşama olan yerler Mevcut ancak bu bizim sahiden ilgilenmediğimiz bir bahis. Bize vermek için yalvarsalar dahi kritik ve stratejik hiçbir Eser ve teknolojide dışa bağımlılığı kabul etmiyoruz. Dersimizi aldık, durmadan yola devam edeceğiz. Bu mevzuda kararlıyız.” sözlerini kullandı.”

Milli Muharip tayyare için Yurt dışından davetler var

TUSAŞ tarafından geliştirilen 5+ nesil özelliklere sahip olacak ulusal Muharip Uçak, şimdiden öbür ülkelerin ilgisini çekmiş durumda. Demir’in açıklamalarına nazaran Azerbaycan, Endonezya, Pakistan ve Malezya; ulusal Muharip tayyare ile ilgili görüşmeler için Çeşitli davetlerde bulundu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir