Samsung’un Galaxy serisi bir süre daha Qualcomm’a emanet

Genel Mar 08, 2023 Yorum Yok
Yıllarca süren geliştirmelerden sonra Samsung, üretmiş olduğu Exynos işlemcilerinin Qualcomm Snapdragon’lara nazaran yetersiz olduğunu kabullenmiş ve Galaxy S23 serisinin tamamında Snapdragon 8 Gen 2’ye yer vermişti. Yeni gelen bilgiler Samsung’un bir mühlet daha Qualcomm yongalarını kullanmaya devam edeceğini gösteriyor.

Samsung ve Qualcomm’un Amel birliği derinleşiyor

Samsung, Exynos işlemcileri bırakıp Galaxy S23 serisinde yalnızca Snapdragon 8 Gen 2 yongalarını kullanmakla kalmamış Qualcomm ile Amel birliğine girerek “Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy” olarak isimlendirilen frekansları yükseltilmiş bir yongayı telefonlarına konumlandırmıştı. Artık ise Samsung’un Galaxy serisi için Qualcomm ile Bir arada özel bir yonga seti geliştireceği söyleniyor.

Bu yeni silikonun en erken 2025’te geleceğinden bahsediliyor münasebetiyle Samsung’un üst Tertip Galaxy S ailesi bir mühlet daha Sanpdragon işlemcilerden gücünü almaya devam edecek. Şimdilik Qualcomm ile Birlikte geliştirilecek Özel yonganın ayrıntıları var değil Ama üretiminin TSMC yerine Samsung’un ikinci jenerasyon 3nm GAA sürecinde gerçekleştirileceği söyleniyor.

Qualcomm’un Galaxy için büsbütün Özel bir yonga hazırlaması Mümkün olsa da üretim için TSMC yerine Samsung’un kullanılacağı söylenmesi soru işaretleri yaratıyor. Şu anda TSMC, üretim teknolojisi ve verimlilik konusunda Samsung’un önünde. özel Qualcomm yongası için hala birkaç Yıl olduğunu varsayarsak bu durumun değişmesi de olası.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir