Samsung’un 2017’de tanıttığı özellik Android 14’e geliyor

Genel May 18, 2023 Yorum Yok
Samsung, 2017 yılında App Pair isimli bir özellik tanıtığını bilmeyen yoktur. Bu özellik, kullanıcıların Yan yana bölünmüş ekran çoklu misyon modunda Bir arada başlatılması gereken uygulama çiftleri oluşturmasına İmkan tanıyor. Artık ise Google birebir özelliği Android 14’e getiriyor. Bu da Samsung’un, Android aygıtlara yeni özellikler getirme konusunda ne kadar ileride olduğunu gösteridiğinin delili.

Samsung 6 Yıl Evvel sundu artık Android 14’lü bütün telefonlara gelecek

Değişiklikler listesini tarayan Android uzmanı Mishaal Rahman, Google’ın kullanıcıların uygulama çiftleri kaydetmelerine müsaade verecek bir yol geliştirdiğini söylüyor. Android, kullanıcıların uygulama çiftlerini kullanmasına ve bunları çoklu vazife menüsünde tutmasına müsaade verse de, bunlar kaydedilemiyor ve kapatıldıktan sonra yine kullanılamıyordu. Artık Android 14, kullanıcıların uygulama çiftleri oluşturmasına ve bunları anne ekrana kaydetmesine müsaade verecek. Böylelikle, bir kullanıcı kaydedilmiş uygulama çifti simgesine her tıkladığında, bu iki uygulama bölünmüş ekran çoklu vazife modunda açılmış olacak.

Samsung’un kaydedilebilen ve kıyı çubuğuna ya da anne ekrana yerleştirilebilen uygulama çiftlerini sunmaya başlamasının üzerinden 6 Yıl geçti. Google ise bu özelliğin potansiyelinin yeni yeni farkına varıyor. Bilhassa iki uygulamayı tıpkı anda kullanarak sık sık çoklu vazife yapanlar için kullanışlı olacak. Bu özellik, katlanabilir telefonlar ve tabletler üzere Aka ekranlı aygıtlar için de yararlı olacağa benziyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir