Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Samsung, yarı iletken araştırma birimi kurmayı planlıyor

Samsung, yarı iletken araştırma birimi kurmayı planlıyor

admin admin -
14 0
Yarı iletken bölümündeki kriz sürerken, Samsung’un önümüzdeki ay içerisinde Cihaz Kısımları İş Bölümü altında yeni bir şirket içi global araştırma tertibi kurmayı planladığı söyleniyor.

Aralık’ta faaliyete başlayacak

Bir reis yardımcısının başına geçeceği söylenen yeni araştırma kuruluşunun yarı iletken pazarı ve ilgili öteki kesimleri tahlil etmesi ve yeni pazarlar keşfetmesi bekleniyor.

Samsung Group’un şu anda ileri teknolojiler üzerine araştırma yapan Çeşitli araştırma kuruluşları (Samsung Securities Research Center ve Samsung Küresel Research) var. Lakin bu araştırma kuruluşlarının her biri farklı alanlara odaklanmış durumda ve hiçbiri yarı iletken bölümünün derinlemesine tahlillerini üstlenmiyor.

Samsung, global yarı iletken pazarındaki liderlik pozisyonu üçüncü çeyrekte Intel’e kaptırdı. Teknoloji devi ve öbür yarı iletken şirketleri, Covid-19 krizi nedeniyle talepte istikrarlı bir düşüş, tedarik zinciri kesintileri ve stok sorunu yaşadı. Samsung, yarı iletken araştırma kısmının bu durumu düzelteceğini düşünüyor.

Yarı iletken tedarik kıtlığı, akabinde da hafıza yongalarına çok arzın akabinde Samsung, hafıza işinde üçüncü çeyrekte yıllık bazda %14’lük gelir kaybı yaşadı. Lakin şirket, bu bölüme artan talep nedeniyle sunucular için hafıza yongası üretimini artırmayı planlıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir