Samsung uyardı: Galaxy S23 aksesuarları telefona zarar verebilir

Genel Nis 06, 2023 Yorum Yok
Geçtiğimiz Şubat ayında yeni amiral gemisi Galaxy S23 serini duyuran Samsung, telefonlarda kullanılan üçüncü taraf yahut sertifikasız aksesuarlar konusunda bir İkaz yayınladı. Teknoloji devi, bu Cin aksesuarların başta arka kamera camı olmak üzere Galaxy S23 modellerine ziyan verebileceğini tez ediyor. 

Onaysız aksesuarlar Galaxy S23 serisinde hasar bırakabilir

Bildiğiniz üzere günümüzde akıllı telefon fiyatlarında yaşanan artış, kullanıcıların aygıtlarını korumak ismine çeşitli kılıf ya da ekran koruyucularına yönelmesine neden oluyor. İşte tam bu noktada Samsung, üçüncü taraf aksuarların Özellikle Galaxy S23 serisinde neden olabileceği ziyanları örnekler ile açıkladı.

SamMobile aracılığıyla yayınlanan ikazda, en dikkat çeken aksesuarın günümüzde birçok kullanıcı tarafından tercih edilen kamera merceği koruyucuları olduğunu görüyoruz. Yapılan açıklamada ise Samsung, onaysız kamera koruyucuların çizik, nem ve toz birikimi gibi meselelere ek olarak görüntü kalitesini Olumsuz etkileyebileceğini vurguluyor.

Fotoğrafın alt kısmında yer Meydan manzarada ise Koreli dev, gözetici kılıflar ve cam koruyucuların mikrofon ve ses iletimi ile ilgili sıkıntılara neden olabileceğini belirtiyor.

Destek sayfasında yer verilen ihtarların sırf Galaxy S23 serisi için geçerli olmadığını belirtelim. Gerçekten emsal meseleler, yeni birçok akıllı telefonda yaşanabilir. Bu nedenle aksesuar seçimi sırasında kullanıcıların bilindik yahut düzgün değerlendirilmiş bir markayı tercih etmelerini öneriyoruz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir