Android uygulamalarında kullanıcı verileri açısından dönüm noktası

Genel Nis 06, 2023 Yorum Yok
Pek Fazla ülkede ferdî bilgilerin kullanımına yönelik olarak sert önlemler alınması uygulama geliştiricileri de yeni siyasetler üretmeye zorluyor. Apple’ın akabinde Google da Android uygulamalarında Kıymetli bir siyaset değişikliği yapıyor.

Android uygulamalarında daha Çok kontrol

Google tarafından yapılan açıklamaya nazaran Android uygulamaları kullanıcı isterse hesabını ve bütün bilgilerini silmesine imkân tanıyacak. Bu hem uygulama hem de web platformunda geçerli olacak. Ayrıyeten Yeniden kullanıcı isterse hesabı büsbütün kapatılacak ve ilgili bütün bilgiler de formatlanacak. Yani bir kullanıcı hesabını sildiğinde geriye hiçbir şey kalmayacak.

Google bu atakla kullanıcılara daha Çok Denetim tanırken şahsî bilgilerin kullanımı açısından Android uygulamalarının ve haliyle Google Play mağazasının daha muteber hale gelmesini amaçlıyor. Yeni siyaset ise kademe kademe devreye alınacak.

Geliştiricilerin 7 Aralık tarihine kadar kullanıcıdan gelen data silme taleplerini yanıtlaması gerekiyor. istikbal yılın birinci aylarına kadar da uygulamaların mağaza sayfalarında bu değişiklikler yer alacak. Geliştiricilerin 31 Mayıs tarihine kadar uzatma istemesine de hak tanınmış.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir