Samsung telefonlar SwiftKey sayesinde Bing AI ile birlikte gelecek

Genel May 02, 2023 Yorum Yok
Microsoft, OpenAI yatırımı sonrasında ChatGPT özelliklerini ve GPT-4 Yapay zekasını Bing arama motoruna entegre etmişti. Geçtiğimiz ay ise Microsoft, SwiftKey klavyenin iOS ve Android sürümlerine Bing AI sohbet entegrasyonun sağlamıştı. Artık ise SwiftKey sayesinde Bing AI, Samsung Galaxy aygıtlarındaki One UI arayüzüne entegre ediliyor.

Bing AI takviyeli SwiftKey, Galaxy’lere geldi

One UI’a yüklü olarak istikbal olan SwiftKey klavye aracılığıyla Samsung Galaxy sahipleri üç anne Bing AI özelliğine erişebilecek. Bunlar sırasıyla Arama, Ton ve Sohbet. Bu özellikler sayesinde kullanıcılar rastgele bir ekranda yahut uygulamada klavyeden çıkmadan, Öbür bir tarayıcıya girmeden direkt web’de arama gerçekleştirebilecek. Bunun yanında yazmış olduğunuz bildirinin tonu ayarlanabilecek. mesela bir işi tamamlamasını istediğiniz çalışanınıza yazdığınız olağan bir iletinin tonunu daha profesyonel yahut Müsait bir tona dönüştürebileceksiniz.

Bu iki Temel özelliğin yanında en Aka özellik olan Sohbet ise direkt Bing AI ile sohbet etmenize yarıyor. Sesli girdilerin de kabul edildiğini belirtirken buradan Bing’ten isterseniz bir mevzu hakkında bilgi alabilir yahut sizin için bir görsel üretmesini sağlayabilirsiniz. Microsoft, bir mühlet Evvel Twitter’da SwiftKey güncellemesini paylaşmış ve yeni sürüm olan 9.10.11.10‘un “önümüzdeki günlerde” Samsung kullanıcılarına sunulacağını belirtmişti.

Elbette SwiftKey’i kullanmak bir mecburilik değil. Halihazırda kullandığınız klavye uygulamasını yahut varsayılan Samsung Klavyesi kullanılmaya devam edilecek. Ayarlar > genel Yönetim > Klavye listesi ve varsayılan kısmından klavyeyi değiştirebilirsiniz. Öte yandan bir Nisan ayının ortalarında Samsung’un varsayılan arama motorunu Bing ile değiştirebileceği haberleri de çıkmıştı. SwiftKey’in Galaxy aygıtlara entegre edilmesi bunun da bir işareti olabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir