Samsung, sıfırdan kendi işlemcisini üreterek dev bir adım atmaya hazırlanıyor

Genel Mar 06, 2023 Yorum Yok
Samsung, Exynos işlemcilerini esasen akıllı telefonlarında ve öteki aygıtlarında kullanıyor lakin firma bu işlemcilerinde ARM’ın çip dizaynlarını kullandığı için bir bağımlılık Laf konusu. Yeni gelen raporlara nazaran Samsung, Galaxy akıllı telefonlarında ve Galaxy Book PC’lerinde kullanacağı kendi şirket içi işlemcisini geliştirmeye hazır.

Samsung, sıfırdan kendi işlemcilerini yapacak

Samsung, kendi işlemcisini geliştirdiğinde ARM’a olan bağımlılığını da ortadan kaldırmış olacak. Bununla Bir arada firmanın kendi CPU’sunu geliştirme atılımının Değerli bir avantajı daha var. Samsung, kendi işlemcisini akıllı telefonları için Fazla daha uygun bir biçimde optimize edebilir. Kesim kaynaklarına nazaran Samsung Electronics, yakın vakitte CPU çekirdeği geliştirmeye adanmış takımla toplantı düzenlendi. Süreci hızlandırdığı bildirilen Samsung’un daha evvelce de AMD’nin CPU geliştirme grubuna liderlik eden kıdemli bir ismi işe aldığı aktarılmıştı.

Galaxy Chip geliyor

Samsung’un kendi işlemcisini hangi temeller üzerine inşa edeceği belgisiz Ama taşınabilir alanda lider olan ARM tahlillerinin terk edilmesi istikrarları değiştirebilir. Akıllı telefon dünyasında en Fazla telefon satan firmalardan birisi olan Samsung, başarılı olursa bölümde Değerli bir oyuncu haline gelecektir. Öte yandan Samsung, Galaxy S serisi amiral gemileri için yeni nesil bir işlemci hazırlıyor. Galaxy Chip olarak isimlendirilen bu çip, dahili kaynaklara nazaran 2025’te piyasaya sürülecek. Fakat bu işlemcinin ARM tabanlı olması daha mümkün görünüyor çünkü Samsung, kendi işlemcisi için yolun şimdi Fazla başında.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir