Samsung, mobil ve otomotiv cihazlar için ilk UWB çipini tanıttı

Genel Mar 21, 2023 Yorum Yok
Samsung, birinci UWB çipi Exynos Connect U100’ü tanıttı. Yeni yonga seti ile Bluetooth, WiFi, UWB üzere kısa menzilli kablosuz irtibat sunan yarı iletken çipler için Exynos Connect markası da duyurulmuş oldu. İleride Exynos Connect serisine daha Çok kablosuz temas çipi eklenebilir.

Yüksek doğruluk, Kesin taraf bilgisi

Samsung, Exynos Connect U100’ün tek basamaklı cm doğruluğu ve ve kesin taraf bilgileri (5 dereceden daha az açı) ile ultra geniş bant irtibatı sunduğunu söylüyor.

Çip, akıllı telefonlar, tabletler, otomobiller, objelerin interneti aygıtlarında kullanılmak üzere tasarlanmış. UWB, kısa aralıklarda düşük güçte süratli data transferin müsaade veren geniş frekans spektrumu üzerinde çalışıyor. taraf bilgisi sağlama özelliyle dijital anahtar ve pozisyon izleyicilerine bağlanmak için kullanılabilir. Ayrıyeten taşınabilir ödemelerde, akıllı konutlarda de kullanılabilir.

Hack’e karşı önlem

Samsung’un yeni UWB çipi, GPS’in etkisiz olduğu AVM’ler üzere İç yerlerde pozisyon takibinde yararlı olabilir. Artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik uygulamalarında doğruluğu artırmada da yardımı olacak. Exynos Connect U100, radyo frekansı, Temel bant, yerleşik flash hafıza ve Güç idaresini Biricik çipte bir ortaya getiriyor. Samsung, hack olaylarını önlemek için donanım şifreleme iç bir sıra Emniyet özelliklerine sahip.

Onaylandı

Exynos Connect U100’ün UWB standart kuruluşu FiRa Konsorsiyumu ve dijital anahtar standardı Araç Teması Konsorsiyumu Dijital Anahtar Sürümü 3.0 tarafından onaylandığı belirtildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir