Samsung, McAfee iş birliğini uzattı: Daha fazla cihaza geliyor

Genel Nis 12, 2023 Yorum Yok
Emniyet yazılımları Laf konusu olduğunda pazarın en ikonik isimlerinden McAfee, Samsung ile olan Amel birliğini sürdürecek üzere gözüküyor. Bugün her iki şirket, 2010 yılında bu yana devam eden paydaşlığın 10 yılı aşacak biçimde uzatıldığını duyurdu. Anlaşma kapsamında McAfee tahlilleri, Samsung aygıtları daha korunaklı hale getirecek.

Samsung, McAfee ile iştirakini uzatıyor

Ortaklık kapsamında McAfee ve Samsung, Galaxy S23 ve Galaxy Book 3 serisi iç olmak üzere yeni akıllı telefonlar için Emniyet tahlilleri sunmayı planlıyor. Bildiğiniz üzere neredeyse on yıldır devam eden Amel birliği, Samsung marka aygıtlarda McAfee antivirüs muhafazasına erişim fırsatı tanıyordu. Yeni İlan ise daha geniş kapsamlı bir takviyeye işaret ediyor diyebiliriz.

Konu hakkında yapılan açıklamada McAfee tüketici şirketi Küme reis yardımcısı John Giamatteo, “Evde internete bağlı aygıtlardan rastgele biri akına uğradığında, bütün konut ağınızı tehlikeye atıyor. Bu düzeyde bir Emniyet sağlamak güç görünse de, McAfee bunun kolay kolay gerçekleştirilmesini sağlıyor. Akıllı TV’ler, PC’ler ve akıllı telefonlar üzere aygıtlara dünya standartlarında bir Emniyet sağlamak için Samsung üzere bir Amel ortağıyla çalışmanın ehemmiyetini biliyoruz. Bu Amel birliği sayesinde, aygıtlar kutudan çıktığında inançlı olacak.” dedi.

Günümüzde akıllı telefonlar, hayatımızın bir kesimi haline gelmiş durumda. Bu bağlamda Emniyet tedbirleri, artan çevrimiçi tehditlere karşı Aka bir Ehemmiyet taşıyor. Fakat bu mevzu ne yazık ki yeni bir telefon satın alırken göz önünde tutulmuyor. Münasebetiyle yeni paydaşlığın en azından Samsung için azımsanmaması gereken bir özellik olduğunu söyleyebiliriz. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir