Samsung katlanabilir tabletini bu yıl piyasaya sürebilir

Genel Nis 10, 2023 Yorum Yok
Katlanabilir akıllı telefon pazarında uygundan düzgüne yerini sağlamlaştıran Samsung, artık de katlanabilir tablet segmentine gözünü dikti. Kaynaklar bu Yıl bitmeden Samsung’un bir sürpriz yapacağını düşünüyor.

Samsung Galaxy Z Tab geliyor mu?

Samsung’un daha Evvel görsellerini paylaştığı konsept tasarım yanında bir de patenti alınan tasarım mevcut. Bir tasarım kanat halinde açılan iki kıyı panele sahip. Bu paneller içeriye yahut dışarıya gerçek açılabiliyor. Cinsinin birinci örneği bu dizaynın patentini Samsung almış durumda.

İkinci tasarım ise Galaxy Z Tab olması beklenen ve Z formunda katlanan bir proje. Bu tasarım Biricik bir halde katlanıyor. Katlanabilir telefonların tersine katlanabilir tabletlerin ekranı daha büyük. Bu sayede bataryalar da büyüyecek ve kullanım mühletlerine Olumlu katkı yapacak.

Henüz hangi tasarım daha yakın bilinmiyor lakin Z halinde katlanan konsept üzerinde Samsung biraz daha Çok durmuştu. 120Hz AMOLED ekran, Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti üzere özellikler taşıyacağı varsayım edilen konseptin çıkış fiyatı 2000$ civarına ulaşabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir