Samsung, Google ve Qualcomm ile gücünü birleştirdi: XR gözlük geliyor

Genel Şub 02, 2023 Yorum Yok
Samsung, Galaxy S23 ailesi ve Galaxy Book 3 serisinin yanı Dizi Google ve Qualcomm ile Bir arada XR (genişletilmiş gerçeklik) eserleri üzerinde çalışıyor. Samsung Taşınabilir Dünya Lideri ve CEO’su TM Roh, şirketin XR üzerinde çalıştığını söyledi ve Eser için Fazla beklemeyeceğimizin sinyallerini verdi.

Samsung, giyilebilir ekranlar için Özel olarak tasarlanmış bilinmeyen bir Android sürümü olan yazılım üzerine Google ile Birlikte çalışıyor. Google, sürükleyici bilgi süreç terimini kullanırken, Samsung genişletilmiş gerçeklik terimini kullanıyor.

Google sözcüsü lansman sırasında “Kullanıcıların Google ile yapabileceklerini daha da ileri taşıyacak yeni nesil bilgi süreç tecrübesi yaşatmak için Amel ortaklarımızla Bir arada çalışmakta heyecan duyuyoruz.” dedi. Samsung’dan TM Roh da “Ürünün piyasaya çıkması ve başarılı olabilmesi için ekosistemin bir nebze de olsa Amade olması gerektiğine inanıyoruz.” dedi.

Samsung’un XR gözlüğünün işlemcisi Qualcomm’a ilişkin olacak. Şirketin Kasım ayında artırılmış gerçeklik gözlükler için duyurduğu 4nm Snapdragon AR2 Gen 1 işlemci kullanılacak. Bu yonga seti, hem artırılmış hem de sanal gerçeklik gözlükleri için XR2’ye sahip.

Samsung’un Meta Quest Pro yahut uzun müddettir beklenen Apple Reality Pro‘ya Cevap niteliğinde bir XR Eser olması bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir