Samsung gelecek yıl akıllı telefon üretimini 30 milyon azaltacak

Genel Kas 15, 2022 Yorum Yok
Yıllardır dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticisi olan Samsung, nihayet satış gayelerini tutturamadı. Covid-19‘dan kaynaklanan tedarik zinciri sıkıntıları ve birtakım ülkelerdeki Kötü ekonomik durum Güney Koreli şirketin planlarını alt üst etti.

Taiwan Economic Daily tarafından servis edilen habere nazaran Samsung istikbal Yıl akıllı telefon sevkiyatlarını %13 oranında azaltmayı planlıyor. Şirket akıllı telefon üretimini yaklaşık 30 milyon adet azaltacak çünkü talebin düşmeye devam edeceğine inanıyor.

En ağır darbeyi MediaTek alacak

Samsung’un bu seferki üretim kesintisi şirket için başlangıçta ana satış gücü olarak görülen orta ve düşük Tertip A ve M serisi modelleri kapsayacak. Dolayısı ile tedarik zincirindeki MediaTek, Largan ve başkalar şirketler alınan bu karardan etkilenecek.

MediaTek yüklü olarak yonga seti, Largan lens modülleri ve Shuanghong soğutma modülleri tedarik ediyor. Uzmanlara nazaran en ağır darbeyi Samsung ile en yakın ilgiye sahip olan ve en Fazla bileşen tedarik eden MediaTek firması alacak.

Araştırma kuruluşu Canalys‘in nihayet bilgilerine nazaran Samsung şu anda akıllı telefon pazarında yaklaşık %22’lik payla lider pozisyonda. Şirket üçüncü çeyrekte bir evvelki çeyreğe kıyasla pazar hissesini artırmayı başardı. Lakin yıllık bazda %8’lik bir düşüş Laf konusu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir