Samsung gaza bastı: Çip üretim hattını genişletiyor

Genel Nis 03, 2023 Yorum Yok
Yarı iletken pazarının önde gelen isimlerinden Samsung, Japonya’da yeni bir üretim tesisi kurmayı hazırlanıyor. Güney Kore ile Japonya ortasındaki siyasi tansiyonlar nedeniyle kısa mühlet Evvel ismini ”Galaxy” olarak değiştiren teknoloji devi, Japonya ile olan irtibatlarını güçlendirecek.

Samsung, çip üretim çizgisini genişletiyor

Sektöre yakın kaynaklara nazaran Samsung, Japonya’da kurulması planlanan yeni bir çip paketleme tesisi için görüşmelere başladı. Aynı vakitte kurulacak bu yeni tesis, teknoloji devinin Asya ülkesindeki birinci test çizgisi olacak. Bilindiği üzere günümüzde ABD ve birçok ülke, Çin’in yarı iletken teknolojisinde ilerlemesine karşı yaptırımlar uyguluyor. Yeni haberin ise bu kısıtlamalar ile eş vakitte geldiğini söyleyebiliriz.

Nitekim Cuma günü Japonya, artan ABD kısıtlamaları dahilinde 23 farklı çip üretim donanımının Çin’e olan ihracatına yasak getirdi. Bununla Birlikte Samsung, yeni üretim tesisini Tokyo yakınlarındaki Kanagawa bölgesinde kurmayı planlıyor. Aynı bölgede şirketin halihazırda bir araştırma ve geliştirme merkezinin bulunduğunu hatırlatalım.

Yeni tesis için Vakit çizelgesi yahut yatırımın detayları şimdi paylaşılmadı. Fakat bunun 75 milyon dolar yahut on milyarca yen fiyatında olması bekleniyor. Görünüşe nazaran Samsung, Japonya merkezli Lokal ekipman üreticileri ile alakalarını güçlendirirken, ekosistemini genişletmeye devam edecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir