Samsung Galaxy Z Fold 5 aynı ana kamerayla geliyor: Yükseltme yok

Genel Mar 14, 2023 Yorum Yok

Mobil dalın sağlam sızını kaynaklarından biri olan Ice Universe, Samsung’un yeni katlanabilir telefonu ile ilgili Kıymetli ayrıntılar paylaştı. Kaynağa nazaran Güney Koreli şirket Galaxy Z Fold 5‘in anne kamerasında rastgele bir yükseltmeye gitmeyecek.

Ice Universe, Fold 5’in Fold 4 ile tıpkı ISOCELL GN3 sensörü kullanacağını sav ediyor. Hatırlatma açısından Laf konusu sensörün 50 megapiksel çözünürlük, f/1.8 diyafram açıklığı, 1.0 mikron piksel boyutu, Çift Piksel PDAF (Faz Algılamalı Otomatik Odaklama) ve OIS (Optik İmaj Sabitleme) sunduğunu belirtelim.

Sebebi ne olabilir?

Samsung’un elinde Galaxy S23 Ultra‘da kullanılan daha yeni ve daha Aka ISOCELL HP2 kamera sensörü de mevcut. Lakin şirketin Galaxy Z Fold 5 modelinde 200 megapiksel çözünürlük sunan bu tahlili kullanmasının “imkansız” olduğu bildiriliyor.

Ice Universe bu hususta Fazla Çok ayrıntıya girmedi. Muhtemelen bu durum katlanabilir form faktörünün getirdiği alan sınırlamalarıyla alakalı. Güney Koreli şirket Galaxy Z Fold 5’i Ağustos-Eylül aylarında düzenleyeceği Unpacked etkinliğinde tanıtacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir