39.000 TL’lik Xiaomi 13 Pro, DxOMark kamera testinde gerilerde kaldı

Genel Mar 14, 2023 Yorum Yok
Akıllı telefonların kamera yeteneklerini derinlemesine kıymetlendiren ve puanlayan DxOMark’ın nihayet konuğu Türkiye’de yeni satışa sunulan Xiaomi 13 serisi oldu. Türkiye fiyatı 39.000 TL olan Xiaomi 13 Pro için DxOMark test sonuçları ortaya çıktı. DxOMark’ın testlerine nazaran, Xiaomi 13 Pro, genel sıralamada 16. oldu.

Xiaomi 13 Pro DxOMark kamera test sonucu

Xiaomi 13 Pro, ekran karşılaştırma açısından 17., hoparlör performansı açısından 15. sırada yerini aldı. Natürel ki asıl Değerli olan aygıtın kamera performansı. DxOMark, aygıtın grup portreleri ve çekimleri için 118 puan, düşük Fer performansı için 100 puan verdi.

DxOMark’a nazaran akıllı telefonun genel kamera performansı düzgün; ayrıntı düzeyi, doygunluk denetimi, yakınlaştırma açısından epeyce yeterli. Lakin ışığın düşük olduğu ortamlarda anı yaklamakta zorlanıyor, yüksek kontrastlı Cazibe senaryolarında manzarayı gerçek formda ortaya koyamıyor, yüksek sesli ortamlarda kayıtta başarısız. Ayrıyeten telefonun güneş ışığı altında ekran görünürlülüğü zayıf.

En yeterli kameralı telefon: Honor Magic 5 Pro

DxOMark’a nazaran şu anda kamera açısından en düzgün performansı gösteren akılı telefon Honor Magic 5 Pro. Magic5 Pro’dan sonra Huawei’nin Mate 50 Po modeli geliyor. Apple’ın zirve modeli iPhone 14 Pro Max ise listede dördüncü sırada.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir