Samsung Galaxy Watch 6’nın pil ömrü ve kapasitesi belli oldu!

Genel Mar 02, 2023 Yorum Yok
Samsung, Galaxy Watch 5 serisi ile Bir arada tasarımsal açıdan olmasa da donanım bakımından ileriye gerçek kuvvetli bir adım atmıştı. Yeni gelen raporlar firmanın 2023’te de akıllı saat ailesini yenileyeceğini gösteriyor. Galaxy Watch 6 hakkında çıkan nihayet bilgiler ise aygıtın pil kapasitesine Fer tutuyor.

Hatırlanacağı üzere birkaç gün Evvel Galaxy Watch 6’nın tasarımsal açıdan Pixel Watch’ye benzeyen kavisli bir ekran ile geleceği söylenmişti. Artık ise bu eserin pil kapasitesi bir belgelendirme kuruluşu tarafından kamuoyuna duyuruldu. GalaxyClub’a nazaran, yakında piyasaya çıkacak iki Samsung akıllı saatin pilleri SafetyKorea tarafından onaylandı.

Galaxy Watch 6’nın pil kapasitesi ortaya çıktı

Buna nazaran Galaxy Watch 6‘nın 40 mm varyantında (SM-R93x) 300 mAh boyutunda bir pil olacağı anlaşılıyor. Karşılaştırma açısından Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 4’ün 40 mm versiyonlarının pil kapasiteleri sırasıyla 284 mAh ve 247 mAh olduğunu belirtelim. Aygıtlar ortasındaki pil kapasiteleri ortasındaki ayrım az üzere görünse de hem donanımsal hem de yazılımsal güzelleştirmelerle Birlikte Galaxy Watch 6’nın evvelki modelin sunduğu 2-3 günlük pil ömründen daha fazla dayanacağını söyleyebiliriz.

Galaxy Watch 6 40 mm versiyona ek olarak 44mm versiyonun ise 425 mAh pil kapasitesine sahip olacağı belirtiliyor. Tekrar karşılaştırma olması açısından evvelki modellerin pil kapasitelerinin 410mAh (Watch 5) ve 361mAh (Watch 4) olduğunu belirtelim. Artan pil ömrü ve kavisli cam tasarımı Galaxy Watch 6’yı daha eksiksiz bir hale getirebilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir