Samsung Galaxy S23 serisi 2028’e kadar güncelleme alacak

Genel Şub 02, 2023 Yorum Yok
Samsung’un dün tanıtımını yaptığı Galaxy S23 amiral gemileri Android 13 ve en yeni One UI 5.1 ile kutudan çıkacak. Güney Koreli şirketin yeni akıllı telefonlarını 2028 yılına kadar yani beş Yıl üzere epeyce uzun bir müddet destekleyeceği bildiriliyor.

Galaxy S23 serisi en az 2026’da kullanıma sunulması beklenen Android 17‘ye kadar dört Aka işletim sistemi güncellemesi alacak. Lakin aygıtlar için sunulan dayanak burada sona ermeyecek. Amiral gemileri birinci çıkış yaptıkları tarihten itibaren beş yıl boyunca Emniyet yamaları alacak.

Geniş güncelleme desteği

Tüm bunlar Samsung’un bu telefonları en az 2028 yılına kadar destekleyeceği manasına geliyor. Elbette ki Android 17’nin yayınlanmasından sonra (2026 sonlarında) aygıtlar artık Aka güncelleme almayacak. Fakat güvenlik yamaları dayanağı bir mühlet daha devam edecek.

Samsung ekseriyetle Eser yazılımı güncellemelerini Google da iç olmak üzere öbür üreticilerden daha önce sunuyor. Ayrıyeten şirket muhakkak modeller için destek politikasını dört işletim sistemi yükseltmesini kapsayacak biçimde genişleterek övgü toplamıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir