Samsung Galaxy S23 ana kamerası belli oldu

Genel Oca 17, 2023 Yorum Yok
Tanıtımına artık kısa bir mühlet kalan Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S23 için yavaş yavaş resmi bileşen tanıtımları da başladı. Birinci olarak kamera tarafında kullanılacak olası sensör gün yüzüne çıktı.

200MP Samsung ISOCELL HP2 geliyor

Samsung ISOCELL HP2 adıyla duyurulan yeni 200MP çözünürlüğündeki sensör 1/1.3 optik formatında ve 0.6 milimetre piksel büyüklüğüne sahip. Böylelikle kamera adasında Kıymetli bir çıkıntı oluşmuyor.

Tetra2pixel teknolojisi sayesinde 50MP yahut 12.5MP çözünürlüğünde daha ayrıntılı imajlar elde edilebiliyor. 8K görüntüler için sensör 50MP moduna geçerek kırpılmaları en üye indiriyor ve sinematik görüntüler ortaya çıkmasını sağlıyor.

Yine birinci Kez 50MP çözünürlüğündeki bir sensörde analog sinyali iki farklı kıymete dönüştürerek daha kaliteli görseller elde eden DSG teknolojisi yer alıyor. Biricik deklanşörde farklı ISO düzeylerini birleştiren Smart-ISO Pro, 4K 60fps görüntü, bütün pikselleri kullanarak düşük ışıklı ortamlarda gelişmiş odaklama yapan Harika QPD, parlak ortamlarda bozulmaları engelleyen Dual Vertical Transfer Gate (D-VTG) öbür teknolojiler ortasında.

Samsung ISOCELL HP2 sensörünün hacimli üretime başladığı belirtiliyor lakin şimdi hangi telefonda kullanılacağı resmen açıklanmadı. Daha Evvel gündeme gelen bilgiler Galaxy S23 Ultra modelinin yeni bir 200MP sensör kullanacağını gösteriyordu. Hatta fotoğraf boyutları da 40MB düzeyine kadar çıkabiliyor. Bu bakımdan ISOCELL HP2 en yakın aday.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir