Samsung Galaxy A73 5G için Android 13 tabanlı One UI 5.0 güncellemesi başladı

Genel Kas 11, 2022 Yorum Yok
Samsung, Galaxy A serisini güncellemeye devam ediyor. Bu hafta içerisinde Samsung, Galaxy A33 5G ve Galaxy A53 5G için kararlı Android 13 güncellemesini yayınlamıştı. Bugün ise şirket, kararlı Android 13 güncellemesini Galaxy A73 5G için yayınlamaya başladı.

Galaxy A73 5G için Android 13 güncellemesi çıktı

Galaxy A73 5G için Android 13 tabanlı One UI 5.0 güncellemesi, A736BXXU2BVK2 donanım yazılımı sürümü ile Bir arada geliyor. Lakin bu güncellemenin içerisinde Kasım 2022 Emniyet yaması yer almıyor, Ekim Emniyet yaması bulunuyor. Güncelleme şu anda Malezya’da kullanıma sunulmuş durumda ve önümüzdeki günlerde öbür ülkelerde de yayınlanması planlanıyor.

Şayet Galaxy A73 5G aygıtınız varsa, telefonunuzun Ayarlar > Yazılım güncellemesi kısmına gidip güncellemeyi manuel olarak Denetim edebilirisiniz. Güncellemenin dağıtım süreci ülkeden ülkeye, bölgeden bölgeye değişiklik gösterdiği için ortada sırada Denetim etmekte fayda var. Güncellemenin boyutu yüksek olduğundan yüklemek için bir Wi-Fi ağını kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

One UI 5.0 güncellemesi beraberinde yenilenmiş kullanıcı arayüzü tasarımı, yeni Android 13 renk paleti, yeni widget’lar üzere bir sıra yeni özellik getiriyor. Bunların yanında Emniyet ve optimizasyon alanında iyileştirmeleri içeren güncelleme yeni uyku modu özelliğini de içermekte. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir