Elon Musk önderliğinde Twitter’dan rekor: Tüm zamanların aktif kullanıcı rekoru kırıldı

Genel Kas 11, 2022 Yorum Yok

Twitter’ın Elon Musk tarafından 44 milyar dolara satın alınmasından sonra platformdaki sular bir türlü durulmadı. Twitter Blue üzerindeki değişiklikler, mavi tik ve gri tik rozetler, yöneticiler iç çalışanların yarısının işten kavulması/kovuluyor olması nihayet günlerde yaşanan olaylardan yalnızca kimileri. Fakat düzgün şeyler de oluyor, Twitter büyümeye devam ediyor.

Tüm vakitlerin rekoru

Elon Musk attığı bir tweet’te “Twitter kullanımı artmaya devam ediyor. Kesin olan Biricik bir şey var: sıkıcı değil” açıklamasında bulunarak platformun bu çalkantılı mühlet zarfında da büyüdüğünü belirtti. Musk ayrıyeten Twitter’ın 11.11.2022 tarihinde bütün vakitlerin en yüksek faal kullanıcı sayısına ulaştığını açıkladı.

Twitter’ın CEO’su etkin kullanıcı sayısı konusunda net bir sayı vermedi. Statista’ya dayanan nihayet bilgilere nazaran Twitter’ın Nakit kazanılabilir günlük etkin kullanıcı sayısı 237.8 milyon. Statista datalarına nazaran Twitter’ın kullanıcı sayısı Daimi fakat yavaş bir formda artıyor.

Öte yandan Facebook, Messenger, Instagram ve WhatsApp’ın Yekün günlük kullanıcı sayısı ise 2.93 milyar. Twitter’dan tam 12.3 kat daha fazla. Hatta Snapchat bile günlük 363 milyon etkin kullanıcı ile Twitter’ı geride bırakıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir