Samsung, Galaxy A72 için beklenen Android 13 güncellemesini yayınladı

Genel Oca 09, 2023 Yorum Yok
Samsung, Galaxy A52/A52 5G ve Galaxy M32 5G modellerinin akabinde A serisini güncellemeye devam ediyor. Samsung görünen o ki birinci olarak A serisinin 2021 yılında çıkan orta Tertip modellerini güncellemeyi tercih etmiş. Güney Koreli teknoloji devi artık ise serinin daha üst modeli olan Galaxy A72 için Andorid 13 tabanlı One UI 5.0 güncellemesinin dağıtımına başlamış durumda.

Galaxy A72 için Android 13 güncellemesi çıktı

Kararlı Android 13 güncellemesi Galaxy A72 için A725FXXU4CVJB yazılım sürümüyle Bir arada dağıtılacak. Güncelleme birinci olarak Rusya pazarındaki aygıtlar için geçerli pozisyonda lakin bu ay içerisinde ve önümüzdeki birkaç hafta içinde Türkiye iç öteki pazarlarda da güncellemenin verilmesini bekliyoruz. Çünkü Samsung bu modelleri Yıl sonuna kadar güncelleme vereceğini zati açıklamıştı.

Güncellemeyle Birlikte ayrıyeten Kasım 2022 Emniyet yaması da dahili olarak yüklenecek. Bu süreç zarfında makul aralıklarla telefonunuzun Ayarlar > Yazılım güncelleme kısmını Denetim etmenizde fayda var. Samsung, Galaxy A72’yi geçen yılın başlarında Galaxy A52 ve Galaxy A52 5G ile Birlikte piyasaya sürdü. Telefon, Android 11 ile piyasaya çıktı ve 2021’in sonlarında Android 12 güncellemesini aldı. Aygıt, gelecekte en az bir Android işletim sistemi güncellemesi daha alacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir