Samsung, Exynos’u canlandırmaya hazırlanıyor: Exynos 2500’den yeni detaylar geldi

Genel May 01, 2023 Yorum Yok
Geçtiğimiz yıllarda amiral gemi aygıtlarında kullandığı Exynos yonga setleri ile Önemli sorunlar yaşayan Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Galaxy S23 serisinin bütün versiyonlarında Snapdragon işlemcisi kullanmıştı. Firmanın bu kararı kullanıcıları şad etse de Samsung, Exynos markasından vazgeçmiş değil.

Exynos 2500, 4 adet Cortex-X5 çekirdeğine sahip olacak

@OreXda tarafından Twitter’da paylaşılan gönderi, Exynos 2500’ün kümeleme sistemini ayrıntılandırıyor. Hayal Kadrosu çip seti olarak isimlendirilen Exynos 2500; 3.3GHz suratında çalışan bir Cortex-X5, 2.5GHz suratında çalışan 3 Cortex-X5 ve sayısı muhakkak olmayan ölçülerde Cortex-A730 ve Cortex-A520 çekirdeklerine sahip olacak. Cortex-A730 ve Cortex-A520 daha Evvel tanıtılmamış bir ARM dizaynı olduğundan, verimlilik çekirdeklerinin performansı hakkında yorum yapmak epey sıkıntı.

Grafik tarafında ise bu çipin, AMD lisanslı Özel üretim Samsung GPU’suna sahip olacağı belirtiliyor. Samsung’u amiral gemi taşınabilir çip pazarına Geri döndürecek olan Exynos 2500, muhtemelen Galaxy S25 serisi ile Bir arada tanıtılacak. Samsung’un bu süreçte karşısına çıkacak olan Qualcomm işlemcisi Snapdragon 8 Gen 4 olacak. 8 Gen 4’un Apple M2 düzeyinde performans sunacağı belirtildiğinden Exynos 2500’ün de benzer bir performans sunması bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir