Samsung, büyük düşüşe rağmen yatırımlarını azaltmayı planlamıyor

Anakart Driverları, Donanım Oca 31, 2023 Yorum Yok
Samsung, kısa bir müddet Evvel 2022 yılının nihayet çeyreği ve tam Yıl datalarını açıkladı. Şirket hem nihayet çeyrekte hem de Yıl genelin kârlılık manasında kayıp yaşadı. Samsung için en Kıymetli gösterge ise gelirlerin rekor düzeye ulaşmış olması. Bu bilgiler ışığında Samsung, kârlılığında düşüş yaşasa da yatırımlarını düşürmeyi planlamıyor.

Samsung, teknoloji yatırımlarını azaltmayacak

Yıllık dataların açıklandığı sırada Samsung, yarı iletken çipler, akıllı telefonlar, TV’ler ve öbür taşınabilir aygıtlara olan talepteki düşüşe Karşın yatırımlarını azaltmayacağını yineledi. Firma içinde bulunulan durumu geleceğe hazırlanmak için şahane bir fırsat olarak görüyor. Münasebetiyle Güney Koreli teknoloji devi orta ve uzun vadeli talebi karşılamak için gerekli altyapı ve yarı iletken çip üretim fabrika yatırımlarına devam edecek.

Samsung, çip araştırma ve geliştirmeye yönelik Yekün harcamalarının 2022’ye kıyasla artacağını Anlatım ediyor. Şirket, “üretim teknolojisinde rekabet gücümüzü artırmak ve üretim teknolojimizi erkenden istikrara kavuşturmak için” Ar-Ge yatırımlarını artıracağını açıkladı. Bilindiği üzere TSMC’den sonra en Aka yarı iletken üreticisi Samsung ve firma bu alanda liderliği almak için uzun bir müddettir mega yatırımlar gerçekleştiriyor.

Samsung, 2022’nin 4. çeyreğinde 57,21 milyar dolar gelir ve yaklaşık 3,5 milyar dolar işletme kârı bildirdi. 2022 yılı genelinde ise Samsung, kendileri için rekor düzeyde 245 milyar dolar gelir ve 35,22 milyar kâr elde etti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir