Samsung, akıllı telefonlarına ChatGPT gibi bir yapay zeka ekleyebilir

Genel Şub 15, 2023 Yorum Yok
Üretken Yapay zekalar ve ChatGPT gibi sohbet robotları artık hayatımızda daha geniş bir Meydan kaplıyor. Bu modeller artık Ufak bir araç olmaktan daha Aka sistemlere eklenmeye başlanıyor. Samsung ise kendi eserlerine Yapay zeka yetenekleri eklemeye çalışıyor olabilir.

Samsung, eserlerine ChatGPT gibisi bir sistem ekleyebilir

Samsung Electronics Taşınabilir Dünya Lideri ve CEO’su TM Roh, Malezya’da düzenlenen bir basın toplantısında, Samsung’un Yapay zeka tabanlı yeni teknolojiler geliştirmek için global BT şirketleriyle iştirak kurma mümkünlüğünü ima etti. TM Roh, ChatGPT‘yi Örnek olarak göstererek “ChatGPT’nin makine tahsili ve derin tahsili yenilikleri gösteriyor. lisan modeli, Samsung’un daha da gelişmesinin yolunu açacak.”

 Samsung, akıllı telefonlar, tabletler ve giyilebilir aygıtlar da iç olmak üzere taşınabilir aygıtlarına daha gelişmiş Yapay zeka özellikleri eklemek için gelişmiş lisan modellerinden yararlanabilir. Raporlar, Samsung’un Yapay zeka Ar-Ge merkezinin “gelecekte daha güzel Yapay zeka teknolojileri bulmak için Çeşitli ortaklarla işbirliğine açık” olduğunu söylüyor.

Öte yandan Samsung, kendisini biraz unutmuş olduğumuz, ezkaza karşımıza çıkan Bixby sesli asistana sahip. 2017’de hayatımıza giren ve giderek de hayatımızdan çıkan Bixby, ChatGPT gibisi bir lisan modeliyle desteklenirse nihayet derece başarılı bir taşınabilir asistan olabilir. Samsung’un ChatGPT üzere bir Yapay zekayı yalnızca akıllı telefonlar özelinde de düşünmemek gerek. Çünkü Güney Koreli teknoloji devi tüketici elektroniğinin neredeyse her alanında akıllı eserlere sahip.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir