Google, kullanıcı gizliliği için Android 13’te Privacy Sandbox’ı test etmeye başladı

Genel Şub 15, 2023 Yorum Yok
Google, kullanıcı gizliliğinde çıtayı yükseltecek olan Android 13 için Privacy Sandbox’ın beta sürümünü duyurdu. Lakin uzmanlara göre bu, kullanıcıların İlgi alanlarını takip etmenin bir Öbür yolu.

Google’ın tezlerine nazaran, yeni teknoloji kullanıcıları İlgi alanlarına nazaran gruplandırarak reklam profillerini şekillendiriyor. Yani, belli bir kullanıcının ilgi alanlarını izlemek yerine, reklamveren ilgi alanlarına nazaran genelleştirilmiş bir Küme beşere erişebilecek. Öte yandan, kullanıcıların ilgilerini çekmeyen reklam mevzularını engelleyebilecekleri belirtiliyor.

Uzmanlar birebir fikirde değil

Yeni fonksiyon şimdiye kadar Android 13 çalıştıran akıllı telefon kullanıcılarının küçük bir yüzdesi için beta modunda başlatıldı. Yeni algoritmalar, yakında reklam engelleyicileri ve üçüncü taraf çerezleri çalıştırmayı durduracak olan Google’ın Chrome tarayıcısında da çalışacak.

Google’ın yeni kapalılık düzeyi hakkındaki açıklamalarına karşın, uzmanlar Privacy Sandbox’ın şirketin reklamcılık işini büyütmesi için Öbür bir izleme sistemi olacağını tez ediyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir