Samsung, akıllı saatler için microLED ekranı ticarileştirmeye başladı

Genel Oca 12, 2023 Yorum Yok
Bildiğiniz üzere var Samsung Galaxy Watch modelleri OLED ekran kullanıyor. Samsung, öteki üreticilere de akıllı saat OLED panelleri tedarik ediyor. Güney Kore’den gelen yeni rapor, şirketin akıllı saatler için MicroLED teknolojisini ticarileştirmeye başladığını gösteriyor. istikbal Galaxy Watch’lar bu gelişmiş panellere sahip olacak.

Samsung, Apple Watch için en Aka OLED panel tedarikçilerinden biri. Yeni Apple Watch Ultra modelinin MicroLED ekrana sahip olması bekleniyor. Apple, Samsung’dan eskisi kadar OLED panel siparişi vermeyecek lakin Samsung Display, Apple’ın en Aka microLED panel tedarikçisi olmaya devam edecek.

MicroLED paneller, OLED’e nazaran Kıymetli iyileştirmeler (daha parlak, daha uygun kontrast oranı, kusursuz renk üretimi) sunacak. Güneş ışığında Fazla daha âlâ görüş, daha Çok Güç verimliliği ile pil ömrünü uzatma, sağladığı yararların başında geliyor.

Samsung Display’in 2022 sonunda bu proje için yeni bir takım kurduğu biliniyor. Takımın maksadı, bu teknolojinin yakın gelecekte ticarileştirilmesini sağlamak. Şirket, bu Yıl içinde geliştirme basamağını tamamlamayı umuyor. Global akıllı saat pazarında Apple’ın hissesi %30’a yaklaşırken, Samsung’un hissesi %10.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir